رونمایی از یک محصول دانش بنیان در قزوین

صبح امروز چهارشنبه با حضور مسعود بابایی سرپرست معاونت فناوری پارک علم و فناوری قزوین و در پنجمین مراسم رونمایی سال 1403، از محصول « محلول و پودر کراتین هیدرولیز شده » شرکت طنین زیست فناور از واحدهای فناور مستقر در این مجموعه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، هر ساله مصرف طیور موجب تولید بیش از هزار تن پر در کشور می شود و نکته جالب پرهای برجا مانده، دارا بودن 70 تا 80 درصد پروتئین خام است و سیستئین، ترئونین و آرژنین از دیگر آنزیم های موجود در این پودر هستند.

همچنین این محصول استخراج پروتئین کراتین توانسته موقعیت خوبی را برای شرکت طنین زیست فناور در بازار ایجاد کند چراکه محصول محلول کراتین هیدرولیز شده یکی از ماده های اولیه انواع شامپوها، نرم کننده ها و کرم های ضد پیری است.

محصول پودر پر هیدرولیز شده نیز با قابلیت هضم پذیری بالا به عنوان مکمل پروتئینی غذای دام، طیور و شیلات، 2 برابر بیشتر از سویا پروتئین دارد و می تواند جایگزین خوبی برای بخضی از سویای وارداتی به کشور باشد.

گفتنی است این برنامه هر هفته چهارشنبه ها به صورت زنده و مستقیم از سیمای مرکز قزوین و البرز به روی آنتن می رود.برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • رونمایی
  • دانش بنیان