نیاز جامعه امروز، اعتماد و میدان دادن بیشتر به دانش بنیانی ها است

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در نشست با مدیر عامل مخابرات منطقه قزوین، گفت : اعتماد و اطمینان به شرکت‌های دانش‌بنیان، توانایی و حرکت‌ لازم را در آن‌ها ایجاد خواهد کرد و در این بین انرژی جوانان و شرکت‌های دانش بنیان است که می‌تواند پیشرفت روز افزون کشور را به همراه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در جلسه ای که با حضور محمدرضا نصرآبادی مدیرعامل مخابرات منطقه قزوین، مسعود بابایی سرپرست معاونت فناوری پارک علم و فناوری قزوین و مدیران این مجموعه برگزار شد، تصریح کرد : شرکت مخابرات ایران اساسی دانش بنیان دارد و می توان به منظور بسط و گشترش فعالیت های دانش بنیان در کشور، همکاری خوبی با این مجموعه داشت.

وی همچنین ادامه داد : بحث اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال از جمله مواردی است که می تواند کمک بسیاری به صنعت کند و این در حالی است که اقتصاد و تحول دیجیتال در ابتدای مسیر است و می تواند بستر بسیاری برای ارائه فعالیت های موجود در استان قزوین را فراهم آورد.

این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از اهداف پارک علم و فناوری قزوین حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان است، افزود کرد : اقتصاد دیجیتال سهم بزرگی در این پیشرفت دارد و در این بین پارک علم و فناوری قزوین، با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های شرکت های مستقر در این مجموعه می تواند نیازمندی های موجود شرکت ها، نهادها و واحد های بزرگ در سطح استانی و کشوری را برطرف سازد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد دانش بنیان باید نگاه به بستر مخابرات را تغییر داد، عنوان کرد : این بستر در جای جای زندگی افراد وجود دارد و امروزه به عنوان بسته ای در سبد زندگی خانوار مشغول ارائه خدمات است.

جعفر احمدی در ادامه با استقبال از این همکاری دو مجموعه، گفت : بیشترین صنایع شوینده کشور در استان قزوین قرار دارد و در همین راستا شرکت مخابرات می تواند یکی از پشتوانه های قوی برای تحقق این مهم به حساب آید.

مدیر عامل مخابرات منطقه قزوین نیز در این نشست ضمن بیان این مطلب که شرکت های دانش بنیان پشتوانه بسیار خوبی در بحث اقتصاد دیجیتال و تحول دیجیتال هستند، گفت : اقتصاد دیجیتال نقطه اتصال پارک علم و فناوری قزوین و شرکت مخابرات است و در همین راستا باید از تمام ظرفیت های موجود به درستی استفاده کرد.

محمدرضا نصرآبادی در ادامه افزود : در حال حاضر بیش از 2 هزار و پانصد مشترک به فیبر نوری متصل هستند و زیرساخت های خوبی برای ایجاد شهر هوشمند در حال فراهم سازی است تا در آینده ای نزدیک به این مهم دست یابیم.

وی همچنین اظهار کرد : از سال گذشته شرکت مخابرات ایران حرکت به سوی اپراتوری نظارت تصویری را آغاز کرده است و در حالی است که اپراتوری شدن نظارت تصویری برای اولین بار در کشور به انجام رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مشکل موجود در کشور عدم پایش یکپارچه دوربین های مداربسته در کشور است، تصریح کرد : اتصال پارک علم و فناوری به بستر مخابرات کشور می تواند موانع و مشکلات بسیاری را از پیش روی کشور بردارد.

مدیر عامل مخابرات منطقه قزوین در پایان گفت : حضور نیروهای نخبه شرکت مخابرات در کنار افراد توانمند حاضر در پارک علم و فناوری قزوین می تواند تحولات خوبی را به ارمغان آورد.

انتهای پیام


47981
64646465
46464
646546

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • مخابرات
  • دانش بنیان