رونمایی از یک محصول دانش بنیان در قزوین

صبح امروز چهارشنبه با حضور جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و سبحان عطایی سرپرست امور موسسات و بازاریابی این مجموعه و در چهارمین مراسم رونمایی سال 1403، از محصول « کنترل و هوشمند سازی در کشاورزی » شرکت یکسو سازان توان پتواز از واحدهای فناور مستقر در این مجموعه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در دنیای امروز، استفاده از تکنولوژی‌های نوین در کشاورزی به منظور افزایش بهره‌وری و مدیریت بهتر منابع طبیعی اهمیت فراوانی یافته است. دستگاه هوشمند اندازه‌گیری و کنترل رطوبت خاک که طراحی و ساخته شده است، یکی از این نوآوری‌ها است که به کشاورزان کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به مدیریت مزارع خود بپردازند.

همچنین این محصول 5 ویژگی منحصر به فرد را دارا می باشد که شامل اندازه گیری دقیق رطوبت خاک، کنترل دما و رطوبت محیط، ارسال اطلاعات به سرور از طریق اینترنت و پیامک، کنترل اینورتر با پروتکل مدباس و باتری داخلی و شارژ خورشیدی این ویژگی ها است.

این محصول نمونه مشابه داخلی ندارد، طراحی و ساخت محصول توسط شرکت یکسو سازان توان پتواز انجام شده است و نکته قابل توجه آن فاصله بسیار زیاد قیمت آن با محصولات مشابه خارجی است.

بهینه سازی نصرف آب، مدیریت بهتر شرایط محیطی، کاهش هزینه ها، پایش و مدیریت از راه دور و استفاده از انرژی تجدیدپذیر از جمله مزایا و کاربردهای این محصول به شمار می آید.

اجرای موفق این دستگاه نیازمند مواجهه با چالش‌ها است و این چالش‌ها شامل هزینه‌های اولیه برای خرید و نصب تجهیزات، آموزش کاربران و مشکلات مربوط به اتصال اینترنت در مناطق روستایی می شود البته با این حال، با پیشرفت‌های مداوم در تکنولوژی و کاهش هزینه‌ها، انتظار می‌رود که چنین دستگاه‌هایی به بخش‌های جدایی‌ناپذیر کشاورزی هوشمند تبدیل شوند.

گفتنی است این برنامه هر هفته چهارشنبه ها به صورت زنده و مستقیم از سیمای مرکز قزوین و البرز به روی آنتن می رود.برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • رونمایی
  • دانش بنیان
  • فناور
  • صدا و سیما