آماده راه اندازی برج فناوری در قزوین هستیم

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آماده راه اندازی برج فناوری برای استقرار شرکت های دانش بنیان واحدهای صنعتی بزرگ استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی در نشست فعالان شرکت های دانش بنیان با معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهور که در محل پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد اظهارداشت: پارک قزوین در موقعیت جغرافیای بسیار مناسب و در میان دو دانشگاه شاخص استان شامل دانشگاه بین المللی و دانشگاه آزاد و طرح بزرگ چشمه نور قرار گرفته که بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: پارک علم و فناوری قزوین با مساحتی بالغ بر 300 هکتار تاریخچه غنی دارد و امروز در مسیر توسعه و تحول توانسته موفقیت های زیادی را کسب کند.

احمدی تصریح کرد: یکپارچه سازی زیست بوم پارک از مهمترین کارهایی است که در دستور کار قرار دارد و با موافقت معاون ریاست جمهوری می توانیم ناحیه نوآوری را در پارک قزوین راه اندازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: پردیس آبیک با 70 هکتار وسعت موقعیت بسیار مناسبی برای استقرار شرکت های دانش بنیان جدید است که 10 هکتار آن جدول گذاری و آماده واگذاری است.

وی بیان کرد: برای اجرای فاز یک و دو از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور قرار بود 20 میلیارد تومان اختصاص یابد که پرداخت نشده است.

احمدی گفت: بدنبال ایجاد برج فناوری در قزوین هستیم تا 100 شرکت صنعتی که بالای 100 میلیارد تومان سرمایه دارند بتوانند مراکز نوآوری شرکت های خود را در آن مستقرکنند.

این مدیر اظهارداشت: ساخت این برج فنآوری حدود 400 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که دو برج و قلو احداث و راه اندازی شود.

وی حمایت از صندوق پژوهش و فناوری را مهم دانست و افزود: این صندوق در حال حاضر 13 میلیارد تومان سرمایه دارد که بایستی به 30 میلیارد تومان افزایش یابد تا بتوانیم حمایت بیشتری از شرکت های دانش بنیان انجام دهیم.

احمدی تصریح کرد: متاسفانه صنعتگران از سرمایه گذاری در این صندوق استقبال نکرده اند که بایستی برای آن تدبیر کرد و حمایت های دولتی نیز بیشتر شود.

انتهای پیام


6564156
46465

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • دانش بنیان
  • برج فناوی