از دو محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر به قزوین از دو محصول اسکنر سه بعدی سایز انسان و پودر سوپر جاذب در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، عصر امروز سه شنبه با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی، محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین،  فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین و جمعی از مدیران و مسئولان استانی از دو محصول دانش بنیان پارک علم وفناوری قزوین رونمایی شد.

اسکنر سه بعدی سایز انسان توسط محمد برادران مدیرعامل شرکت پویاگران هنر مینودری و تیم جوان و نخبه اش به عنوان یکی از شرکت‌های دانش بنیان استان قزوین ساخته شده که برای نخستین مرتبه با امکان اسکن افراد و اجسام در اندازه حداکثر ۲ در ۲ متر طراحی و تولید شده است.

دوربین dslr با سایز سنسور aps و امکان عکاسی همزمان با تاخیر صفر میلی ثانیه به همراه نرم‌افزار و برد کنترل اختصاصی درون این اسکنر تعبیه شده است.

این اسکنر راهکاری مناسب برای حل مشکل ساخت جمعیت و طراحی صحنه‌های پرخطر در سینما، بازی، انیمیشن، معماری، نمونه سازی صنعتی، پزشکی و ساخت اکشن فیگورهای شخصی است .

برادران تاکنون برنده دو سیمرغ بلورین از جشنواره سی و هشتم و چهل و دوم فیلم فجر برای جلوه های بصری برای فیلم های سینمایی «خروج» و «احمد» شده است.

همچنین از تولید پودر سوپر جاذب رطوبت سدیم پلی آکریلات و پتاسیم پلی آکریلات تولید شده توسط شرکت مطهران رونمایی شد.

این پودر در صنایع کشاورزی و جهت آبیاری زمین های کشاورزی و گلخانه ها و صنایع بسته بندی و حفظ طروت میوه و سبزی و جذب خونابه محصولات پروتئینی و صنایع بهداشتی کاربرد دارد.

پودر تولید شده همچنین در صنایع تولید ذغال سنگ، رطوبت زدایی از ذغال سنگ و صنایع بهداشتی بعنوان پودر جاذب در پد بهداشتی کاربردهای دیگری دارد.

انتهای پیام


465465
46465465
4646465
116316316
46465465

برچسب‌ها :
  • رونمایی
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • دانش بنیان
  • سینما