استان قزوین رتبه نخست کشور در توسعه شرکت های دانش بنیان را کسب کرد

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: در ارزیابی عملکرد استان ها بر اساس شاخص های ده گانه تعریف شده، استان قزوین توانست در توسعه اقتصاد دانش بنیان «رتبه نخست» در کشور را کسب کند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان صبح شنبه به ریاست محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این جلسه اظهارداشت: برای راه اندازی مرکز نوآوری، شتاب دهی و رشد ویژه بانوان اگر مکانی به آن اختصاص یابد آماده حمایت هستیم تا بانوان فعال دراین عرصه، در مکان مستقل مستقر شوند.

وی افزود: هم اکنون پنج بانوی خلاق در عرصه دانش بنیانی فعالند که می توانند در یک مکان مشخص مستقر شوند و توانمندی خود را بروز دهند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: دانش بنیانی بایستی در صنایع خلاق، شهر هوشمند و صنایع، محقق شود. 

احمدی در ادامه در خصوص دستور جلسه طرح موضوع محیط زیست در زمینه رفع مقررات زدایی واحدهای متقاضی استقرار در پارک علم و فناوری گفت: بیش از ۹۰ درصد تیم های مستقر در پارک از صنایع پاک هستند و در مسیر تولید کلان نیازمند حمایت محیط زیست هستند و ماهیت پارک نیز دوستدار محیط زیست است و تولیدات سفارشی در پارک صورت می گیرد و در زمان تولید انبوه به پردیس هدایت می شوند.
 
وی افزود: به مسائل زیست محیطی حساس هستیم و انتظار داریم همراهی با رویکرد دانش بنیانی ها بیشتر باشد تا کارها پیش برود.

احمدی بیان کرد: دانش بنیان بودن یک برند است و حتما  فعالان این عرصه به محیط زیست اهمیت می دهند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین، اظهارداشت: گزارش ارزیابی و عملکرد در توسعه دانش بنیان در سال قبل در  ۱۰ محور بررسی شد و استان قزوین موفق شد در گروه الف قرار گرفته و به همراه استان اردبیل با کسب ۸۶ امتیاز از مجموع ۱۰۰ به مقام نخست دست یافت.

وی تاکید کرد: با این موفقیت توانستیم از رتبه ۲۴ به رتبه نخست صعود کنیم که افتخار ارزشمندی برای استان است.

احمدی بیان کرد:  این رتبه در زمینه توسعه شرکت های دانش بنیان حاصل شده و درعرصه فعالیت های دانشگاهی نقاط ضعفی داشتیم که بایستی برطرف شود تا این جایگاه را حفظ کنیم.

این مسئول افزود: این جایگاه نسبی است و برای رسیدن به جایگاه اصلی باید تلاش ها تداوم یابد تا بتوانیم بخش زیادی از فعالیت های اقتصادی  را به مرحله دانش بنیانی برسانیم.

احمدی با اشاره به برگزاری  رویداد وهمایش ملی کشاورزی استان قزوین، تصریح کرد: ۲۰۰ اقدام ملی برای امنیت غذایی صورت گرفته و همایش ملی کشاورزی در استان با کیفیت بسیار بالایی برگزار شد و امیدواریم امسال هم تداوم داشته باشد.

وی در پایان از حمایت های استاندار، معاون اقتصادی استانداری که حامی پارک بودند و روسای دانشگاه ها که همراهی خوبی داشتند در این راستا تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام


97987498
646465
5465465
465465
4654654
646465

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • ایران
  • دانش بنیان
  • جعفر احمدی
  • محمد مهدی اعلایی
  • استانداری قزوین