سرمایه صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین بایستی تقویت و چند برابر شود

استاندار قزوین گفت: صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین با افزایش سرمایه های خود می تواند به بزرگترین صندوق حمایتی شرکت های دانش بنیان کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری قزوین، محمد مهدی اعلایی در نخستین جلسه ستاد اقتصاد دانش بنیان در سال1403 که روز شنبه در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد اظهارداشت: کسب رتبه نخست از اقتصاد دانش بنیان در کشور دستاورد ارزشمندی است که جای تقدیر دارد اما نقطه ضعف ما اقدامات حوزه دانشگاه هاست و علیرغم سیاست وزارت علوم ما در دانشگاه ها موفق نبودیم و باید این نقیصه برطرف شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: بایستی دانشگاه ها به سمت فعالیت های ماموریت گرایی و اقتصادی حرکت کنند و حرکت در این مسیر را جدی بگیرند تا ازغافله عقب نمانند.

اعلایی بیان کرد: باید فعالیت های دانشگاه ها، ارزش اقتصادی بالایی ایجاد کند و مسیر دانش بنیانی طی شود و صندوق پژوهش و فناوری هم باید تقویت شود زیرا تامین منابع مالی برای  شرکت های دانش بنیان یک موضوع جدی است.

وی اظهارداشت: علیرغم نگاه توسعه ای به صندوق پژوهش استان، پس از دو سال به آنچه هدف گذاری شده نرسیده ایم و باید مسئولان صندوق جدی ترعمل کنند و از ظرفیت های موجود استفاده بیشتری شود تا بتوانیم سرمایه های آن را تقویت کنیم.

استاندار قزوین یادآورشد: آمادگی داریم کمک کنیم تا مشکلات مالیاتی شرکت های بزرگ حل شود و مدیران این واحدها به همین میزان به سرمایه صندوق کمک کنند تا این صندوق تقویت شود.
 
اعلایی گفت: امسال صندوق باید رشد مضاعف داشته باشد و بخش خصوصی هم می تواند مشارکت کند و شرکت های بزرگ حتما سرمایه های خود را به صورت امانت وارد صندوق کنند تا بتوانیم از شرکت های دانش بنیان حمایت لازم را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: سرمایه صندوق زیاد نیست و شرکت های بزرگ باید همراهی کنند و اعتبارصندوق را بالا ببرند تا سرمایه قابل توجهی در صندوق تامین شود و این صندوق می تواند حامی مالی شرکت های دانش بنیان استان باشد و حتما باید سرمایه اش چند برابر شود و به موفقیت شرکت ها کمک کند.

اعلایی بیان کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان قزوین می تواند به بزرگترین صندوق کشور تبدیل شود و به فعالیت شرکت های دانش بنیان کمک کند.

انتهای پیام


46554546545465
446546
4654654

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • استانداری
  • اقتصاد دانش بنیان