کمیته امداد استان قزوین، مجموعه ای فعال و پویا در حوزه فناوری/ فناوری می بایست به روستاها هم تزریق گردد

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در نشست با مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، گفت : مجموعه ای همانند کمیته امداد استان قزوین تنها به فکر تأمین نیازها و رفع مشکلات افراد دارای نیاز نیست و با به روزرسانی و الکترونیکی کردن اقدامات و فعالیت های خارج از فضای کاری، توانسته به مجموعه ای فعال و پویا بدل شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این نشست که با حضور ناصر ظاهری مدیرکل کمیته امداد استان قزوین، پیمان حیدریان معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری، مسعود بابایی سرپرست معاونت فناوری، فضه الزهرا عبدالرزاقی مدیر مرکز رشد و مهدی ملایی رئیس اداره خدمات فنی و تخصصی این مجموعه برگزار شد، افزود : پارک علم و فناوری قزوین به طور جد از علاقه مندان خلاق و افراد جامعه هدف در مجموعه کمیته امداد استان قزوین که زمینه های فعالیتی مرتبط با پارک دارند حمایت می کند.

این مقام مسئول به پیشنهاد مدیرکل کمیته امداد استان قزوین مبنی بر همکاری در برگزاری دومین رویداد توسعه فناوری های نوین مشارکت های مردمی در قزوین اشاره و تصریح کرد : با توجه به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری (مدظله) به جهش تولید با مشارکت مردم، باید از این شعار استفاده کرد و در جهت عمل به این مهم و حرکت حداکثری به سوی آن، پارک علم و فناوری قزوین با تمام توان در کنار کمیته امداد استان قزوین خواهد بود.

وی ضمن بیان این مطلب که در حال حاضر کمیته امداد استان قزوین از شبکه الکترونیکی و جامعه هدف با قابلیت برنامه ریزی بالا برخوردار است، اظهار کرد : می توان گام های بسیاری را با استفاده از شبکه کمیته امداد برداشت تا از مشارکت های مردمی با مدل های مختلف در راستای حمایت از افراد نیازمند و با حضور افراد سرمایه دار به این مدل و چرخه وارد کرد.

جعفر احمدی همچنین اضافه کرد : باید برای رسیدگی بیشتر افراد نیازمند که در روستاها ساکن هستند، شبکه سازی هایی صورت گیرد تا بازار کاری فناورانه نیز برای این عزیزان ایجاد گردد تا چرخ زندگی این افراد نیز بهتر بچرخد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین نیز در این نشست گفت : در سنوات گذشته در حوزه مشارکت های مردمی دستاوردهای خوبی داشته ایم و در همین راستا و با استفاده از روش های نوین، خلع موجود در این مجموعه را رفع و با الکترونیکی کردن فعالیت ها زمینه استفاده تمامی اقشار از این امکانات را فراهم ساخته ایم.

ناصر ظاهری با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری از توانمندی های بسیاری برخوردار است، افزود : نخستین دوره این رویداد به میزبانی مرکز کمیته امداد در تهران و به صورت ملی برگزار شد و فعالیت ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری قزوین دلیلی شد تا خواهان همکاری با این مجموعه در برگزاری دومین رویداد در این مجموعه باشیم.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد : ۱۸۵ مرکز نیکوکاری در استان قزوین مشفول فعالیت اند که تمامی این مراکز فضای تولید اشتغال را برای افراد نیازمند فراهم می کنند.

وی با بیان اینکه امروزه مشکل مردم اجاره نشینی در مناطق شهری است و با کمک خیرین توانسته ایم تعداد زیادی را این مشکل برهانیم، اظهار کرد : در حوزه مسکن  تاکنون ۵۱۵ مسکن پس از شناسایی افراد واجد شرایط به آنها تحویل داده شده است و این مهم تا زمانی که افراد واجد شرایط شناسایی شوند ادامه خواهد داشت.

ظاهری ادامه داد : بیش از ۱۷ هزار بانوی سرپرست خانوار در استان قزوین وچود دارند که ۵۹ درصد جامعه هدف ما را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت : درخت آرزوها یکی دیگر از مواردی است که در وبسایت کمیته امداد استان قزوین وجود دارد که از سال گذشته راه اندازی شده است که در این مدت هفت صد میلیون جمع آوری شده و آرزوی ۴۳۴ نفر از ابتدای ایجاد این طرح نیز برآورده شده است.

ناصر ظاهری در پایان نیز به راه اندازی خانه فعال کمیته امداد در پارک علم و فناوری قزوین اشاره کرد و افزود : در خواست راه اندازی خانه فعال کمیته امداد در پارک علم و فناوری قزوین داریم چرا که با راه اندازی آن می توان بسیاری از موارد مرتبط فی مابین را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

در پایان این نشست نیز از کارمندان پارک علم و فناوری قزوین که با اداره کل کمیته امداد استان قزوین همکاری داشتند تقدیر شد.


46465465
46465
4646
456456

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • کمیته امداد
  • فناوری