پارک علم و فناوری قزوین می تواند هاب کشوری پارک های ایران با پارک های علم و فناوری کشور بلاروس باشد

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در نشست با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، گفت : در شورای روابط خارجی استانداری قزوین مصوب شد که پارک علم و فناوری قزوین به عنوان پارک هاب کشوری از سوی کشور ایران در بلاروس با ایجاد دفتر همکاری های فی مابین، تعاملات دو کشور در زمینه علم و فناوری را سرعت بخشد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این نشست که با حضور علیرضا صانعی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، نصرت الله آقامحمدی رئیس دفتر هماهنگی و پیگیری امور نمایندگی‌های داخل کشور وزارت امور خارجه، حسین عمیدی رئیس نمایندگی وزارت امورخارجه در استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد : از سوی مراکز دانشگاهی و نوآوری بلاروس نیز می توانند در پارک علم و فناوری قزوین دفتر همکاری های مشترک ایجاد و به فعالیت بپردازند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال گذشته فعالیت های بسیاری در پارک علم و فناوری قزوین صورت پذیرفته است، تصریح کرد : ارتقاء سطح پارک، آغاز فعالیت های عمرانی پردیس فناوری آبیک، راه اندازی مراکز رشد شهرستان های البرز، آبیک، بوئین زهرا و تاکستان، خانه فناور محیط زیست استان قزوین و خانه خلاق و نوآوری سعدالسلطنه تنها نمونه ای از این فعالیت ها هستند.

احمدی ضمن بیان این مطلب که تمام کشورهای دنیا در حال حاضر به نوآوری و ایجاد فناوری در محصولات روی آورده اند و مراکز نوآوری می توانند در این مورد حرف بسیاری برای گفتن داشته باشند، گفت : پارک علم و فناوری قزوین نیز دنبال به وجود آوردن مراکز نوآوری در این مجموعه است و اتصال صنایع بزرگ به صنایع کوچک و حمایت از این صنایع را در دست اقدام قرار داده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در ادامه به عنوان بخشی از فعالیت های پارک،  عنوان کرد : در صنایع خودرویی واحدها و شرکت های فناور و نوآور پارک علم و فناوری قزوین قطعات مورد نیاز شرکت های بزرگ کشور را فراهم می کنند و در بخش ساخت و پردازش جلوه های ویژه کامپیوتری نیز شرکت پویاگران هنر مینودری از شرکت های مستقر در مجموعه در سطوح ملی و فراملی توانسته به موفقیت هایی دست یابند و در این حوزه از نامداران ایران به حساب می آیند.

جعفر احمدی افزود : برنامه ریزی شده است تا با بررسی ظرفیت های پارک علم و فناوری قزوین و کشور بلاروس زمینه های همکاری در تبادل فناوری و حضور شرکت های دو کشور در پارک کشور میهمان بررسی شود و در صورت توافق و نیز اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پارک علم و فناوری قزوین به عنوان هاب ارتباطی پارک های کشور ایران با پارک های کشور بلاروس شروع به فعالیت نماید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس نیز در این نشست با بیان اینکه استان قزوین دارای مزیت های بسیاری است، تصریح کرد : استان قزوین در بسیاری از مباحث حرف های بسیاری برای گفتن دارد و به عنوان مثال در صنایع شوینده و قطعات خودرو در حال حاضر از توانمندان کشور به حساب می آید و توانسته در این زمینه نیز صادرات خوبی را رقم زند.

علیرضا صانعی در ادامه افزود : وجود ۱۶ شهرک و شهر صنعتی در استان قزوین، این استان را به یکی از قطب های صنعتی کشور تبدیل کرده است و باید به خوبی از تمامی این ظرفیت ها استفاده کرد تا علاوه بر ارتقاء جایگاه و سطح استان قزوین در بین سایر استان های کشور، نیازهای کشور نیز به همت متخصصین این استان مرتفع گردد.

این مقام مسئول همچنین اضافه کرد : دیپلمات ها به منزله دیدبان های ایران اسلامی در سایر کشورها هستند و در همین راستا وظیفه اتصال نقاط قوت هر دو کشور نیز به عهده دیپلمات ها است که باید به بهترین نحو صورت پذیرد.

وی در پایان یادآور شد : در قدم اول معرفی ظرفیت ها و پتانسیل پارک علم و فناوری قزوین می تواند سرآغاز فعالیت های فی مابین سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلاروس با این مجموعه باشد و لازمه آن در اختیار قرار دادن فعالیت ها و زمینه های شغلی به این سفارت خانه است.

*/انتهای پیام


6468
6464654
646464
464646
64646
46464
465465
4646
66464

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • سفیر
  • سفارتخانه
  • ایران
  • بلاروس
  • استانداری