آماده راه اندازی دفتر پارک های علم و فناوری در کشور بلاروس هستیم

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: آماده راه اندازی دفتر پارک در بلاروس و همکاری با پارک علم و فناوری این کشور برای تقویت ارتباط صنت و دانشگاه و توسعه صادرات هستیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا - قزوین؛ هشتمین جلسه شورای هماهنگی روابط خارجی استان قزوین روز سه شنبه 28 فروردین ماه با حضور صانعی سفیر ایران در کشور بلاروس و محمدی نماینده وزیر در امور دفاتر داخل کشور وزارت امور خارجه خارجه،، علی رحمانی معاون اقتصادی استانداری، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، مهدی عبدیان رئیس اتاق بازرگانی، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، رستمی مدیرکل سازمان صمت استان، عطایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی، خلیلی خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان، خورگامی مدیرعامل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان در محل استانداری برگزار شد.

جعفر احمدی گفت: می توانیم هاب تکنولوژی کشور شویم و به بلاروس کمک‌ کنیم که در این راستا در قسمت پارک های علم و فنآوری کشور بلاروس و تکنولوژی و کارهای پارکی این کشور را بررسی کردیم که مشخص شد بخش صنعت با پارک های این کشور ارتباط تنگاتنگی دارد و صنعت از طریق پارک تغذیه می شود که ما هم در کشور به این سمت رفته ایم تا تجاری سازی محقق شده و نیاز صنعت از طریق آنها حل شود.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین تصریح کرد: در تولید نرم افزار، بازی و ای تی دیس باید با سرعت بیشتری جلو برویم و موضوع بعدی این است که وزارت علوم ماموریت داده با پارکهای خارجی ارتباط گرفته و هاب منطقه شویم.

احمدی بیان کرد: آمادگی داریم هاب ارتباطی پارک قزوین و بلاروس برقرار شود در این راستا با ایجاد دفتر مشترک تلاش می کنیم این ارتباط از طریق هاب پارک صورت گیرد.

وی افزود: در بخش شوینده ها می توانیم به زنجیره تولید و صادرات کمک کنیم و در بلاروس فعالیتهای اقتصادی و علمی بیشتری را رقم بزنیم.

احمدی تصریح کرد: آماده راه اندازی دفتر پارک علم و فناوری قزوین در کشور بلاروس و ایجاد دفتراین کشور  در قزوین هستیم.

انتهای پیام/*


6468
797988

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • سفیر
  • سفارتخانه
  • ایران
  • بلاروس
  • استانداری