پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری قزوین به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

دکتر جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین با صدور پیامی، فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، متن پيام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«أللّهُمَّ أهْلَ الکِبريآء وَالعَظَمَة وأهلَ الجُودِ وَالجَبَروتِ وَأهلَ العَفْوِ وَالرَّحْمَة»

ماه رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن، ماه ذکرخدا به پایان رسید. خوشا بر آنان که در این ماه مبارک توشه‌ای از تقوی برگرفتند و خانه آخرت خویش را آباد کردند. همان بندگان مؤمنی که روزه‌داری، تلاوت قرآن و اقامه‌ی نماز همراه و هم‌ نفسشان در این ایام مبارک بود.

عید سعید فطر، تحفه خداوند متعال به مؤمنانی است که با روزه به غبارروبی خانه دل پرداخته، پلیدی را از جان خود بیرون رانده و به جای آن اخلاص و ایمان را جایگزین کرده اند. حقیقتاً این عید خجسته روز تولد و شکفتن دوباره انسان است.

عید فطر عید پایداری و مقاومت در برابر امیال نفسانی و تمایلات بشری است. عید فطر عید پاکی و پاکسازی نفس انسان از خواستن است. عید تحمل، صبر، خویشتن‌داری و تمرین به تاخیر انداختن نیازهای ولو مشروع آدمی است. عید اطاعت در مقابل خالق هستی و تلاش برای جلب رضایت مبدا هستی است. عید تزکیه نفس از پلیدی‌هاست. عید برهم زدن روزمرگی‌ها و ترک عادت‌ها و توقف بیهودگی‌هاست. عید نگاه به آسمان و مهار خواستن‌هاست.

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، این عید خجسته را به همه‌ی مسلمین جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و از پیشگاه حضرت حق رستگاری، سعادت و تندرستی را برای همگان آرزومندم.

جعفر احمدی
رئیس پارک علم و فناوری قزوینبرچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • عید فطر
  • ماه رمضان
  • پیام تبریک