حمایت پارک علم و فناوری از فعالان فناور بخش کشاورزی

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در بازدید یک روزه خود، از مزارع و گلخانه های فعالان فناور بخش کشاورزی استان قزوین دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در این بازدید که با حضور جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، محمدحسین عطایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، مهرزاد محصص مستشاری رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین و سایر همراهان برگزار شد، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه، گفت : پارک علم و فناوری قزوین با تمام توان آماده همکاری با واحدهای فناوری است که نیاز به کمک دارند و در این راه از تمام ظرفیت خود استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین در ادامه با بیان اینکه مسائل و مشکلات موجود در واحدهای فناور بخش کشاورزی در وهله اول باید به خوبی شناسایی شود، افزود : حل مسائل به بهترین شکل و به روزترین راه حل های ممکن، باید صورت گیرد و این مهم علاوه بر مرتفع سازی مشکلات، می تواند ظرفیت نامحدود دانش بنیانی ها و فناوران را در دست داشته باشد.

این مقام مسئول اظهار کرد : دانش بنیانی شدن واحدها و شرکت ها می تواند در گام نخست معافیت مالیاتی را برای این عزیزان به همراه داشته باشد، چرا که این شرکت ها و واحدها با نوآوری و فناوری در محصولات خود، قدم نخست به سمت دانش بنیانی شدن را برداشته اند و معافیت مالیاتی می تواند کمک خوبی در راستای رشد و توسعه این شرکت ها باشد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد : استفاده از بخش خصوصی و شرکت های فناور در حوزه کشاورزی، می تواند بعد دیگری از ارزش های زنجیره غذایی را به نمایش گذارد تا از ظرفیت های این بخش نیز به درستی استفاده شود.

در این بازدید، گلخانه های هیدروپونیک تمام مکانیزه توت فرنگی، اصلاح ارقام هیبرید گوجه فرنگی و تولید گوجه فرنگی صادراتی با استفاده از دستگاه تغذیه فوق پیشرفته بومی و مزرعه کشت گندم با بهره وری آبی بسیار بالا مورد بازدید قرار گرفتند.

همچنین در این بازدید، بهره برداران کشاورزی، ضمن معرفی فعالیت و توانمندی های خود، مشکلات خود را در موارد متعدد و بخصوص در زمینه دانش بنیانی بصورت مستقیم با رئیس پارک علم و فناوری قزوین در میان گذاشتند و مقرر گردید تا موارد مطرح شده در مدت زمان کوتاهی در دست پیگیری قرار گیرد.


46464
7979798
4646
464645
696464
4654654

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • دانش بنیان
  • بازدید
  • رویداد کشاورزی
  • کشاورزی