رونمایی از یک محصول دانش بنیان در قزوین

صبح امروز چهارشنبه با حضور مسعود بابایی سرپرست معاونت فناوری پارک علم و فناوری قزوین از محصول « دستگاه ریزسختی سنج » شرکت پویش صنعت یکتا از واحدهای فناور غیر مستقر در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، چندین ماه است که هر چهارشنبه یک محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی می‌شود.

این محصول قابليت انجام سختی سنجی در لایه های پوشش و سخت کاری ایجاد شده بر روی قطعه و همچنین در سطح محدود و کوچک از قطعه با اعمال مقدار کم نیرو را دارد.

همچنین این دستگاه با ارائه تصویر در بزرگنمایی 50 تا یک هزار برابر در سطح قطعه و امکان تعیین نقطه مدنظر برای انجام تست بر روی قطعه با نیروی انتخابی اپراتور تحت شرایط تعریف شده استاندارد را بصورت اتوماتیک انجام می دهد.

با استفاده از این نرم افزار طراحی و ایجاد شده، اثر تست در بزرگنمایی انتخابی اندازه گیری و مقدار سختی نمایش داده می شود.

قابلیت کالیبره مستقیم نیرو و ابزار اندازه گیری طول، کنترل پی ال سی استفاده شده در طراحی دستگاه، اپراتوری ساده و دقت بالای دستگاه، اندازه گیری اتوماتیک اثر، اعمال فرمول و تعیین مقدار سختی و قیمت پایین تر نسبت به نمونه های مشابه از مزیت های دستگاه ساخته شده نسبت به نمونه های مشابه می باشد.

گفتنی است این برنامه هر هفته چهارشنبه ها به صورت زنده و مستقیم از سیمای مرکز قزوین و البرز به روی آنتن می رود.برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • رونمایی
  • دانش بنیان
  • صنعت