نفوذ دانش بنیانی ها، تنها راه نجات حوزه کشاورزی

در راستای افزایش همکاری های فی مابین، رئیس پارک علم و فناوری قزوین از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین واقع در مرکز تحقیقات کشاورزی اسماعیل آباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ، در این بازدید ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، گفت : تنها راه نجات حوزه کشاورزی نفوذ دانش بنیانی در این حوزه است و وجود نیروهای هدایتگر در این حوزه میتواند اثرگذاری بسیاری در جامعه داشته باشد که این مهم تنها با همگرایی در کل استان صورت می گیرد.
احمدی با بیان اینکه حوزه کشاورزی ایران در ابتدای راه دانش بنیان شدن است، افزود : یکی از دلایل عدم رشد و توسعه کشاورزی ایران، سیاست گذاری ناقص در این حوزه و ادامه دادن به نگرش قدیم نسبت به این حوزه است.

وی همچنین با اشاره به اینکه وضعیت کشاورزی ما وضعیتی به روز و دانش بنیانی نیست، اضافه کرد : باید برای رسیدگی به این موضوع سیاست گذاری های درستی صورت گیرد.

این مقام مسئول اظهار کرد : مرکز تحقیقات کشاورزی، در زیرساخت توسعه و پیشرفت حوزه کشاورزی قرار دارد و اگر قرار است جهشی در این حوزه صورت گیرد، یکی از حوزه های کلیدی مرکز تحقیقات کشاورزی خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد : استفاده از بخش خصوصی و شرکت های فناور در حوزه کشاورزی، می تواند بعد دیگری از ارزش های زنجیره غذایی را به نمایش گذارد تا از ظرفیت های این بخش نیز به درستی استفاده شود.

جعفر احمدی افزود : نگرش محققین مرکز تحقیقات کشاورزی به کشاورزی استان می تواند چهره کشاورزی استان را تغییر دهد چرا که ارائه نیازهای استان از سوی متخصصین این حوزه نقشه راهی برای نیازهای آینده استان و کشور فراهم می سازد.

وی در پایان اضافه کرد : پارک علم و فناوری به طور کامل آماده همکاری است و درخواست ما همکاری مستمر دوجانبه است چراکه  استفاده از تجارب یکدیگر می تواند پلی برای ارتقاء سطح کیفی، علمی و دانش بنیانی کشاورزی استان قزوین باشد.

رئیس مركز تحقیقات و آموزش كشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین نیز در این بازدید ضمن بیان فعالیت های این مجموعه گفت : در این مجموعه طرح های تحقیقاتی بسیاری در راستای بهبود ارقام گیاهی و دامی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است و فعالیت های ترویجی و دستاوردهای علمی کاربردی از جمله دیگر فعالیت ها و یافته های علمی این مجموعه است که قابل انتقال به افراد نیازمند است.

مهرزاد محصص مستشاری همچنین به دومین رویداد ملی کشاورزی اشاره کرد و گفت : این رویداد از کشاورزان نخبه و پیشرو و شرکت های فناور در راستای توسعه اهداف و رسیدگی به فعالیت های موجود تشویق و دعوت به همکاری می‌کند.

وی در پایان اظهار کرد : در حال حاضر راه گذر از این مشکلات تنها به دست شرکت های دانش بنیان صورت می پذیرد و باید در تمامی حوزه ها از دانش شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان استفاده کرد.


66465
4646+4
646545
46685
4646546
464646
646465

برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • کشاورزی
  • جهاد
  • دانش بنیان