رونمایی از یک محصول دانش بنیان در قزوین

صبح امروز چهارشنبه با حضور معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری قزوین از محصول « پرلیت منبسط شده و کامپوزیت عایق نسوز » شرکت شیمی فلز الوند از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، چندین ماه است که هر چهارشنبه یک محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی می‌شود.

صبح امروز با حضور پیمان حیدریان معاون پشتیبانی و طیب اسکندری نژاد مدیر روابط عمومی و اموربین الملل  پارک علم و فناوری قزوین از محصول « پرلیت منبسط شده و کامپوزیت عایق نسوز » شرکت شیمی فلز الوند از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین رونمایی شد.

این محصول کمک صافی پرلیتی جهت استفاده در صنعت فیلتراسیون که قابل استفاده در بسیاری از صنایع شمیایی، غذایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این کمک صافی قابلیت جایگزینی با کمک صافی های مطرح در صنعت فیلتراسیون که به صورت صد درصد وارادتی می باشد.

زمینه اصلی این اختراع مربوط به صنعت فیلتراسیون است و از آنجاکه دیاتومیت بعنوان یک کمک صافی صد درصد وارداتی، یک عنصر مهم در صنعت فیلتراسیون است، ساخت یک نوع کمک صافی پرلیتی ارزان و صنعتی که بتواند جایگزین دیاتومیت شود یک مسئله مهم تلقی می شود.

پرلیت منبسط شده مخصوص عایق و کرایژنیک که به شکل پودر سفید با دانه بندی 0.2 تا 1.2 میلی متر و دانسیته 40 تا 60 میلی متر در متر مکعب هست . می تواند از دمای منفی 200 تا 1200 درجه را عایق کند و برای عایق سازی مخازن و لوله ها و دیوار و کف زمین و سقف و درب ها و .... به کار می رود. امثال آن در صنایع مختلف مثل پتوروشیمی و فولاد و ساختمان و ماشین سازی، کشاورزی و عایق نسوز و سایر صنایع مرتبط کاربرد دارد.

گفتنی است این برنامه هر هفته چهارشنبه ها به صورت زنده و مستقیم از سیمای مرکز قزوین و البرز به روی آنتن می رود.برچسب‌ها :
  • پارک علم و فناوری قزوین
  • رونمایی
  • صنعت
  • صدا و سیما