لیست خدمات ارائه شده در پارک علم وفناوری قزوین

جهت  دریافت فایل لیست خدمات ارائه شده کلیک نمایید

ردیف لیست خدمات گروه فرایند ارائه خدمت
۱ درج خبر شرکت ها در سایت پارک و مرکز رشد اطلاع رسانی تهیه و ارسال خبر برای کارشناس مرکز رشد/ موسسات
۲ اطلاع‌رسانی اخبار شرکت‌ها به خبرگزاری‌های مرتبط اعم از وزارت علوم و صداوسیما اطلاع رسانی تهیه و ارسال خبر برای کارشناس مرکز رشد/ موسسات و در خواست ارسال برای وزارت/ سیما
۳ اطلاع رسانی شرکتها نمایشگاه‌ها، دوره‌های آموزشی ، همایش‌ها و کنفرانس‌های تخصصی اطلاع رسانی این اطلاع رسانی به ایمیل مدیران واحد ها ارسال می گردد.
۴ کمک در جهت جذب نیروی انسانی و کار آموز با توجه به شبکه اعضا و وسایل ارتباطی در دسترس پروژه یابی و تیم سازی تکمیل فرم مربوطه و ارسال آن برای کارشناس
۵ معرفی اولویت‌های پژوهشی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به شرکت‌های مستقر پروژه یابی و تیم سازی لیست اولویت ها توسط پارک از سایت های مربوطه استخراج و در سایت پارک بارگذاری می گردد
۶ برگزاری رویداد ایده یابی در زمینه های تخصصی واحد ها پروژه یابی و تیم سازی درخواست مکتوب از طرف واحد متقاضی ارسال گردیده و بعد از تایید طبق فرایند پیگیری می گردد.
۷ تور صنعتی (واحد ها از صنایع و صنایع از پارک) پروژه یابی و تیم سازی این تورهای صنعتی حسب مورد توسط پارک صورت می پذیرد. البته واحد ها نیز می توانند درخواست خود را با کارشناس مربوطه مطرح نمایند تا پس از تایید اقدامات لازم صورت پذیرد.
۸ ایجاد صفحه اختصاصی واحد فناور در وب سایت پارک تجاری سازی و بازاریابی بعد از اینکه اطلاعات مورد نیاز توسط واحد متقاضی در اختیار پارک قرار گیرد، صفحه مربوطه ایجاد خواهد شد.
۹ هماهنگی جهت شرکت در برنامه های تلویزیونی (مناسبتی) تجاری سازی و بازاریابی به مناسبتهای مختلف برخی از واحدها توسط پارک به صدا و سیما معرفی میگردند.
۱۰ داوری ثبت اختراع تجاری سازی و بازاریابی متقاضیان می توانند در سامانه ثبت اختراعات کشور، پارک قزوین را به عنوان داور پیشنهادی تعیین نمایند تا پرونده ایشان برای داوری به پارک ارجاع داده شود.
۱۱ معرفی توانمندی‌های شرکت‌های مستقر به سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های خصوصی مرتبط تجاری سازی و بازاریابی متقاضی درخواست خود را به صورت مکتوب و با ذکر عنوان دستگاه مورد نظر به کارشناس مربوطه اعلام نماید.البته پارک هم به صورت کلی محصولات پارک را در قالب ارسال نامه به سازمان های استان اعلام می کند.
۱۲ بازدید مسئولین دولتی و خصوصی از واحدهای فناور تجاری سازی و بازاریابی این بازدید ها حسب مورد توسط پارک صورت می پذیرد. البته واحد ها نیز می توانند درخواست خود را با کارشناس مربوطه مطرح نمایند تا پس از تایید اقدامات لازم صورت پذیرد.
۱۳ تسهیل ارتباطات و تعاملات واحد های فناور با سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی از طریق انعقاد تفاهم نامه های همکاری با آنان تجاری سازی و بازاریابی
۱۴ استفاده از برند پارک از قبیل لوگوی پارک و مرکز در سربرگ ها و محصولات تجاری سازی و بازاریابی واحدها می تواند برای ارتقاء برند خود و بر اساس قوانین پارک از لوگوی پارک در سربرگها و محصولات خود استفاده نمایند.
۱۵ معرفی محصولات و خدمات واحد ها در دفترچه محصولات و وب سایت پارک تجاری سازی و بازاریابی بعد از اینکه اطلاعات مورد نیاز توسط واحد متقاضی در اختیار پارک قرار گیرد، وب سایت پارک بروز رسانی و صفحه مربوطه در ویرایش بعدی دفترچه محصولات وارد می شود.
۱۶ حمایت‌های لازم جهت حضور شرکت‌های مستقر در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها مطابق با آیین نامه حمایت از حضور واحدهای فناور در نمایشگاه تجاری سازی و بازاریابی با توجه به درخواست شرکتها و بر اساس آیین نامه موجود حضور در برخی از نمایشکاه ها رایگان و در برخی با اعمال تخفیفاتی صورت می پذیرد.
۱۷ ارائه خدمات کارگزاری (جذب و معرفی کارگزاران مورد نیاز کسب و کارها) تجاری سازی و بازاریابی
۱۸ برقراری ارتباط بین واحد فناور و صنایع دفاعی تجاری سازی و بازاریابی با توجه به وجود یکی از دفاتر صنایع دفاعی در پارک، پتانسیل ایجاد ارتباط بین فناوران و محصولات آنها با بدنه دفاعی کشور وجود دارد. متقاضی درخواست خود در این خصوص را می بایستی به صورت مکتوب به پارک ارسال نماید.
۱۹ همکاری در استفاده از قانون ترک تشریفات مناقصات ویژه شرکت های مستقر در پارک تجاری سازی و بازاریابی متقاضی می بایستی به صورت مکتوب در خصوص مناقصه و مرجع برگزارکننده آن درخواست خود را مطرح نماید و بعد از آن با موافقت پارک معرفی نامه و سایر اقدامات توسط پارک صورت خواهد گرفت.
۲۰ ارائه تسهیلات به شرکت‌های مستقر در مرکز رشد مالی و اعتباری درصورت صلاحدید مرکز رشد، تسهیلات مالی از جانب خود مرکز در اختیار واحد فناور قرار خواهد گرفت.
۲۱ رایزنی با شرکت‌های سرمایه گذاری خصوصی و معرفی شرکت‌ها به آنان و برگزاری جلسات مورد نیاز مالی و اعتباری در مواردی که سرمایه گذاری به پارک مراجعه نماید شرکت های مرتبط به حوزه علاقه مندی ایشان معرفی و برای برگزاری جلسات طرفینی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
۲۲ شناسایی و معرفی منابع مالی جهت ارائه تسهیلات و سرمایه گذاری ویژه شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری از جمله صندوق کارآفرینی امید مالی و اعتباری در صورت درخواست واحد و تایید پارک، ایشان طی نامه ای در خصوص استفاده از تسهیلات سازمان ثالث معرفی می گردد.
۲۳ حمایت از چاپ کتاب مالی و اعتباری در صورت درخواست مکتوب واحد، مطابق آیین نامه مربوطه به ایشان تسهیلاتی ارائه می گردد/
۲۴ تامین فضای کاری و کارگاهی استیجاری استقرار و پشتیبانی عمومی پس از پذیرش واحد متقاضی، در صورتی که اتاق خالی وجود داشته باشد، اتاقی متناسب با نیاز واحد به صورت اجاره در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت.
۲۵ واگذاری زمین جهت احداث فضای کاری مختص شرکت استقرار و پشتیبانی عمومی پارک دارای اراضی ۳۰ هکتاری می باشد که بخش عمده ای از آن با توجه به درخواست واحدها و تایید پارک به صورت اجاره های بلند مدت در اختیار واحد ها جهت ساخت و ساز قرار خواهد گرفت.
۲۶ امکان استفاده از اتاق‌های کنفرانس، سالن آمفی‌تئاتر، تجهیزات سمعی و‌‌‌‌ بصری استقرار و پشتیبانی عمومی متقاضی بعد از درخواست مکتوب و رزور سالن می تواند از آن استفاده نماید.
۲۷ خدمات ثبت ورود و خروج کارکنان واحدهای فناور استقرار و پشتیبانی عمومی واحد بعد از پذیرش و تکمیل فرم مربوطه میتواند از این خدمت استفاده نماید.
۲۸ دسترسی به اینترنت پرسرعت و دریافت بسته های اینترنت استقرار و پشتیبانی عمومی واحد بعد از پذیرش و تکمیل فرم مربوطه میتواند از ۵ گیگ اینترنت رایگان در ماه استفاده نماید و در صورت نیاز بیشتر می تواند نسبت به تهیه بسته های اینترنت اقدام نماید.
۲۹ خدمات : فتوکپی، پرینت، فکس ، اسکن استقرار و پشتیبانی عمومی
۳۰ فراهم آوردن تجهیزات نمایشگاهی برای واحدهای فناور استقرار و پشتیبانی عمومی متقاضیان بعد از اینکه تاریخ شرکت در نمایشگاه انها مشخص شد با هماهنگی کارشناس مرکز می توانند نسبت به امانت گرفتن میز و صندلی ویژه نمایشگاه اقدام نمایند.
۳۱ سالن غذا خوری + سفارش آنلاین غذا استقرار و پشتیبانی عمومی واحد ها با عضویت در سامانه تلگرامی سفارش غذا، نسبت به رزرو روزانه غذای خود اقدام نمایند. ضمنا گاز و ماکروفر در سالن غذاخوری موجود می باشد.
۳۲ مهمان سرا استقرار و پشتیبانی عمومی واحد ها می بایستی به صورت مکتوب با مشخص کردن تاریخ دقیق استفاده، نسبت به رزرو مهمان سرا اقدام نمایند.
۳۳ خدمات پستی در محل پارک استقرار و پشتیبانی عمومی با توجه به استقرار یک باجه پستی و کارمند مربوطه در پارک، واحد ها میتوانند تقاضاهای پستی خود را توسط این باجه پیگیری نمایند.
۳۴ میز اشتراکی در اتاق ایده پردازی استقرار و پشتیبانی عمومی متقاضیانی که فعلا به اتاق مجزا احتیاجی ندارند میتوانند پس از ارائه درخواست خود به کارشناس مربوطه از میز های اشتراکی به صورت رایگان استفاده نمایند.
۳۵ استفاده از امکانات آزمایشگاهی مستقر در پارک و معرفی به سایر کارگاه ها و آزمایشگاه ها استقرار و پشتیبانی عمومی
۳۶ امکان دریافت بلیط‌های فرهنگی و وزرشی تخفیف دار استقرار و پشتیبانی عمومی بعد از اعلام زمان ارائه این بلیط ها، متقاضیان می توانند با مراجعه به کارشناس مربوطه نسبت به اخذ بلیط خود اقدام نمایند.
۳۷ شبکه سازی در بین واحد های مستقر (از دید فنی و بازار) و فراهم آوردن امکانات مختلف برای آشنایی واحد ها با یکدیگر (جلسات معارفه، کانال تلگرامی و …) شبکه سازی پارک با برگزاری جلسات مختلف دو جانبه و چند جانبه تلاش می نماید تا این قسمت از شبکه سازی را انجام دهد.
۳۸ ایجاد و عضویت واحد های فناور در کمیته های تخصصی جهت هم افزایی بیشتر شبکه سازی متقاضیان می توانند برای عضویت در کمیته ها به دبیر کمیته مراجعه نمایند و درصورتی که قصد ایجاد کمیته جدیدی را دارند به صورت مکتوب به پارک اعلام فرمایند.
۳۹ ایجاد ارتباط بین واحد فناور و فن بازار منطقه ای استان قزوین شبکه سازی متقاضیان میبایستی پروپوزال خود را در مورد پروژه های اعلام شده در اسرع وقت به پارک تحویل دهند و یا در صورتی که میخواهند فناوری خود را عرضه کنند، می بایستی فرم های مربوطه را تکمیل نمایند.
۴۰ ارائه خدمات کتابخانه ای در پارک مشاوره و آموزش متقاضیان می توانند با مراجعه به کتابخانه پارک نسبت به امانت گرفتن کتاب مورد نظر خود اقدام نمایند.
۴۱ مشاوره های تخصصی مربوط به طرح کسب و کار نویسی مشاوره و آموزش واحدها می توانند به مراجعه به کارشناس مربوطه و با تعیین وقت قبلی از مشاوره های ایشان استفاده نمایند
۴۲ مشاوره های تخصصی مربوط به نحوه اخذ مجوز دانش بنیانی و نحوه استفاده از تسهیلات دانش بنیانی مشاوره و آموزش واحدها می توانند به مراجعه به کارشناس مربوطه و با تعیین وقت قبلی از مشاوره های ایشان استفاده نمایند. ضمنا کارشناس مربوطه در طول فرایند دانش بنیانی سایر مشورت های مورد نیاز را ارائه خواهد داد.
۴۳ برگزاری دوره های اموزشی مورد نیاز در راستای ایجاد وشکل گیری فضای کسب و کار مشاوره و آموزش دوره های آموزشی پارک طبق برنامه زمان بندی ۶ ماهه به اطلاع کلیه واحد ها خواهد رسید و متقاضیان میتوانند پس از ثبت نام در این دوره ها شرکت نمایند.
۴۴ مشاوره‌های حوزه کسب و کار (شامل مدیریتی، مالی، بازرگانی، حقوقی، تجاری سازی، سرمایه گذاری و سایر مشاوره‌های مورد نیاز شرکت‎ها) مشاوره و آموزش
۴۵ صدور مجوز فناوری