180 محصول توسط شرکت های دانش بنیان قزوین تولید شده است

مدیر پارک علم و فنآوری قزوین گفت: با کمک شرکت های فنآوری، دانش بنیان و هسته فنآور مستقر در پارک علم و فنآوری قزوین تاکنون 180 محصول تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین؛ عصر سه شنبه در مراسمی با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، لطف الله سیاهکلی، روح الله عباسپور، رجب رحمانی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مصطفی مافی مدیر پارک علم و فنآوری قزوین از سه محصول جدید تولید شده در شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فنآوری قزوین رونمایی شد.

مصطفی مافی در این مراسم اظهارداشت: با گذشت بیش از 10 سال از تاسیس پارک علم و فنآوری در قزوین می توان اذعان کرد دوران نوپایی این مجموعه سپری شده و توانسته ایم به یک پارک تاثیرگذار در کشور تبدیل شویم.

تولید 180 محصول دانش بنیان

وی بیان کرد: با تلاش شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فنآوری قزوین در یک دهه توانسته ایم بیش از 180 محصول را تولید کرده و به جامعه ارائه کنیم و در سال گذشته نیز گردش مالی شرکت های دانش بنیان به 100 میلیارد تومان رسید

رونمایی 2

مدیر پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: در حال حاضر در مجموع بیش از 120 شرکت فنآوری، دانش بنیان و هسته فنآور در پارک علم و فنآوری قزوین مستقر هستند و در ارائه ایده و تولید ثروت نقش مهمی ایفا می کنند.

مافی اظهارداشت: در استان قزوین 78 شرکت دانش بنیان فعالیت می کند که 29 شرکت آن در پارک مستقر هستند و  9 کانون شکوفایی و خلاقیت نیز در حال شکل گیری در همه شهرستانهای استان است تا بتوانیم از جوانان خلاق حمایت کنیم.

وی بیان کرد: دو مرکز رشد در شهرهای آبیک و بویین زهرا فعال شده و سه مرکز رشد دانشگاهی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و بین المللی زیر نظر پارک سیاست گذاری می شود.

مافی در خصوص نقش پارک علم و فنآوری در تامین نیازهای دوران کرونا هم یادآورشد: با انتشار ویروس کرونا و مشکلاتی که برای مردم ایجاد شد در شرکت های دانش بنیان هم اقداماتی برای کمک به آسیب دیدگان این بخش آغاز شد و در زمینه تولید مواد و دستگاههای ضدعفونی کننده اقداماتی صورت گرفت.

مدیر پارک علم و فنآوری قزوین تصریح کرد: از هفتم اسفند ماه سال گذشته شرکت های دانش بنیان اولین محصول خود را عرضه کردند و تولید محلول ضد عفونی کننده الکلی و غیر الکلی برای تامین نیازهای مردم در دستور کار قرار گرفت.

12

تولید روزانه 100 هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده

مافی در ادامه بیان کرد: در اسفند ماه بیشترین تولید محلول ضد عفونی کننده را داشتیم و توانستیم روزانه 100 هزار لیتر محلول تولید و به بازار عرضه کنیم که نقش مهمی در تامین نیازهای مردم و تنظیم بازار داشت.

وی گفت: با ورود شرکت های بزرگ دانش بنیان در استان در این زمینه در تولید دستگاه ضد عفونی کننده و دماسنج غیر تماسی و داروی جدید برای درمان که دوران بالینی و کارآزمایی را طی کرده به  دستاوردهای خوبی رسیدم که امروز سه محصول رونمایی می شود که این کار گام ارزشمندی در دوران کرونایی است. 

در این مراسم از سه محصول شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فنآوری قزوین رونمایی شد.

این محصولات شامل دستگاه ضدعفونی الکترواپتیکی با نام تجاری “ViruNot”،  دستگاه تب سنجی دیجیتالی غیر تماسی LTM  بود که قابلیت اندازه گیری لیزری دمای پیشانی، گوش و سطوح را دارد.و داروی «آیور مکتین» موثر در درمان بیماران مبتلا به کرونا که مراحل بالینی خود را طی کرده پس از تست هایانسانی پس از دریافت مجوز از وزارت بهداشت بزودی در چرخه تولید قرار خواهد گرفت.

تفاهم

در ادامه تفاهم نامه پارک علم و فنآوری، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و امور بانوان و خانواده استانداری قزوین برای توانمند سازی بانوان به امضا رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »