۷۵ خانه خلاق و نوآوری در کشور راه اندازی شده است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تاکنون ۷۵ خانه خلاق و نوآوری درکشور فعال شده و قرار است در هر استان ۵ خانه خلاق را راه اندازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ سورنا ستاری در حاشیه افتتاح خانه خلاق در قزوین در جمع خبرنگاران اظهارداشت: موضوع خانه های خلاق در قانون شرکت های دانش بنیان تعریف شده و این طرح جدید در حوزه قانون کار آفرینی معرفی شده است. 

وی افزود: افتتاح این مرکز در سرای سعدالسلطنه شروع این حرکت در استان قزوین است که دارای قدمت بالایی است و صنایع دستی بسیار با ارزشی دارد که برخی مورد بی توجهی و فراموشی قرار گرفته بود که باید توسط مردم و هنرمندان احیا شود و به خانه های مردم بازگردد. 

ستاری افزود: اتفاقی که در خانه های خلاق می افتد این است که ایده های جدید را در فضای جدید جامعه که وجود دارد برای نفوذ این نوآوری ها  ارایه دهیم و حوزه تکنولوزی حتما می تواند به این حوزه کمک کند بخصوص آی سی تی که بسیاری از این تکنولوژی ها را بروز کند و در دسترس مردم قرار دهد. 

فعالیت ۷۵ خانه خلاق در کشور 

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر 75 خانه خلاق در کشور داریم که در مصوبات سفر ریاست جمهوری در هر استان چهار تا پنج خانه خلاق راه اندازی خواهد شد. 

وی افزود: قانون شرکت های دانش بنیان یک زیرساخت مناسب برای این موضوع ایجاد کرده و آیین نامه های مربوطه بیش از 10 آیین نامه است که چهار پنج مورد آن مصوب شده و امیدورایم تا 15 شهریور مابقی را به تصویب دولت برسانیم. 

ستاری گفت: بخش عمده معافیت مالیاتی در حوزه آرندی و همکاری شرکت های بزرگ می تواند به نتایج خوبی برسد.

وی اظهارداشت: صندوق پژوهش و فناوری ظرفیت بسیار خوبی است که می تواند حمایت کننده موثری از شرکت های دانش بنیان باشد.  بسیار خوب حمایت می کنند و هر چه سرمایه این صندوق افزایش یابد جای مانور بیشتری برای شرکت های دانش بنیان ایجاد می شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »