۴ مرکز رشد در شهرستانهای استان قزوین راه اندازی می شود

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: تا پایان امسال مراکز رشد در چهار شهرستان و پردیس دهکده نوآوری فناورانه کشاورزی در استان راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ سومین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان قزوین عصر شنبه در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

جعفر احمدی در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت شرکت های دانش بنیان و چشم انداز آینده گفت: در راستای توسعه زیست بوم رشد  10 درصدی تعداد مراکز رشد واحدهای فناور از 226 مورد به 246 مورد، تعداد پردیس های علم و فناوری از دو مورد به 10 مورد، پیش بینی شده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: مراکز رشد انتخابی کشور در 27 استان کشور قرار دارند که در قزوین سه مرکز رشد داریم و تهران با 22 مرکز بیشترین و استان قم با یک مرکز کمترین مراکز رشد را به خود اختصاص داده اند.

احمدی بیان کرد: در راستای تمرکز زدایی رویکرد ما راه اندازی مرکز رشد در چهار شهرستان از جمله آبیک، بویین زهرا و البرز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهارداشت: این مرکز در آبیک با همکاری و مشارکت پارک و دانشگاه غیاث الدین کاشانی، در بویین زهرا با همکاری پارک و دانشگاه آزاد اسلامی، در تاکستان با همکاری دانشگاه پیام نور و در البرز با همکاری بسیج علمی سپاه شکل خواهد گرفت.

این مسئول اظهارداشت: پردیس دهکده فناوری نوآوری کشاورزی با مشارکت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی از دیگر اولویتهای پارک علم و فناوری قزوین است و تا پایان امسال حداقل 20 درصد شرکت های دانش بنیان و 10 درصد فروش آنها از طریق شرکت های دانش بنیان صورت خواهد گرفت.

وی یادآورشد: آغاز راه اندازی پردیس علم و فناوری مشترک، میان پارک ودانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد و پردیس سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از کارهای در دست انجام است.

احمدی گفت: همچنین آغاز راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی و ایجاد زیرساخت برای واگذاری اراضی پارک به شرکت های فناور به شرکت های دانش بنیان و آغاز تجهیز کارگاه عملیاتی و ایجاد زیرساخت پردیس فناوری آبیک از کارهای انجام شده است.

احمدی گفت: برای برنامه توسعه چهار ساله چند پیشنهاد برای تصویب ارائه می شود که لازم است اجرای طرح های فناورانه پرچمدار و جریان ساز و طرح های مسئله محور با قابلیت تجاری سازی در شورای برنامه ریزی مطرح شود و حداقل 10 درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استان به طرح های دانش بنیان مولد که به رشد اقتصادی استان منجر می شود اختصاص داده شود.

برگزاری رویداد تانا در قزوین

این مسئول در ادامه اظهارداشت: رویداد توسعه و ارتقای زیست بوم فناوری استان( تانا) برای رفع نیازهای فناورانه استان از جمله کشاورزی، شوینده ها، صنایع شیمیایی، قطعات خودرو، حوزه پردازش تصویر واتوماسیون با اولویت پژوهشی ارگان های دولتی و لوازم خانگی در 11 آبان ماه در قزوین برگزار می شود.

احمدی گفت: در این رویداد به طرح های برتر کمک های 50 درصدی در قالب طرح شهید احمدی روشن، استفاده از تسهیلات تبصره 18 و در اولویت قرار گرفتن در پذیرش پارک به عنوان ابزارهای حمایتی و تشویقی در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »