۴۰ شرکت دانش بنیان به جمع دانش بنیان ها در استان افزوده شده است

قزوین – ایرنا – رییس پارک علم و فناوری قزوین گفت: ۴۰ شرکت دانش بنیان در زمینه های مختلف طی سال جاری به جمع دانش بنیان ها در استان افزوده شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرنگار ایرنا، دکتر جعفر احمدی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: در حال حاضر ۱۳۲ شرکت دانش بنیان در استان قزوین فعال هستند که نشانگر رشد ۴۳ درصدی فعالیت این شرکت ها نسبت به سال گذشته است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین ادامه داد: تعداد شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین نیز 45 شرکت است که این رقم در سال گذشته ۳۳ مورد بود که نشانگر رشد ۳۶ درصدی استقرار این شرکت هاست.

این مسوول خاطرنشان کرد: در کنار ضرورت ایجاد و توسعه زیرساخت برای فعالیت شرکت های دانش بنیان که به آن به طور جدی نیاز داریم باید شاهد توسعه و ترویج فرهنگ دانش بنیانی نیز باشیم.

احمدی با بیان اینکه پارک های علم و فناوری کشور در سه درجه رتبه بندی می شوند،گفت: پارک قزوین در درجه سه قرار دارد و با توجه به فعالیت های پارک و جایگاه علمی و اقتصادی استان در کشور این رتبه بندی شایسته ما نیست و باید تلاش کنیم تا وضعیت خود را در رتبه بندی کشور بهبود ببخشیم.

رونمایی از ۱۴ محصول فناورانه در قزوین

رئیس پارک علم و فناوری قزوین همچنین با بیان اینکه جهش خوبی در زیست بوم فناورانه استان شکل گرفته که باید این روند تداوم یابد، گفت: در همین راستا امسال ۱۴ محصول فناورانه و دانش بنیان از سوی شرکت های مستقر در پارک در استان رونمایی شد که از جمله آنها باید به دستگاه پرداخت آنلاین، سیستم واترسوآپ با هدف صرفه جویی مصرف آب، تولید کلاژه برای محصولات آرایشی بهداشتی و جوان سازی پوست، اخلال کننده پهپاد و سیستم سرعت سنگ خودرو اشاره کرد.

وی افزود : استان قزوین زیرساخت خوبی در حوزه شرکت های دانش بنیان ندارد و پارک علم فناوری به عنوان تنها موتور فعال در این زمینه، تمام تلاش ها را بر دوش می کشد و امیدواریم این زیرساخت با حمایت مسوولان فراهم شود.

رییس پارک علم و فناوری قزوین گفت: در تسهیلات تبصره ۱۸ که سال گذشته به پارک علم و فناوری اختصاص داده شد ۳۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ۹ شرکت فن آور جذب شد که ۱۸ درصد بیش از میزان اختصاص یافته به پارک بود.

وی همچنین اظهار کرد: پارک علم و فناوری قزوین به منظور بهبود شرایط برای پذیرش و استقرار شرکت های دانش بنیان، درخواست تخصیص بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی را داشته که امیدواریم در سال آینده محقق شود.

لینک خبـــــــــــــــــــــــــــــر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »