کانون شکوفایی خلاقیت در شهرستانهای استان قزوین راه اندازی می شود

رئیس پارک علم و فنآوری استان قزوین گفت: در صورت تامین اعتبار لازم ضمن اجرای طرح توسعه پارک علم و فنآوری و استقرار 10 شرکت دانش بنیان جدید برای راه اندازی کانون شکوفایی خلاقیت در شهرستانها نیز اقدام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین، مصطفی مافی در نشست با رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین که روز پنجشنبه در محل پارک علم و فنآوری قزوین برگزار شد با ارائه گزارشی از فعالیت های شرکت های دانش بنیان اظهارداشت: تاکنون 80 مرکز رشد در پارک مستقر شده و 180 محصول در این مراکز تولید شده است.

وی افزود: در استان قزوین باید در همه شهرستانها بتوانیم مرکز رشد را فعال کنیم و در حال حاضر 76 شرکت دانش بنیان در استان فعال شده که 28 مورد آن در پارک مستقر شده است.

مافی تصریح کرد: اگر مسئولان استان قزوین مراکز رشد و نو آوری را جدی بگیرند و به فعالان آن اعتماد کنند و حمایت لازم صورت گیرد می توانیم کارهای بزرگی را عملیاتی کنیم.

رئیس پارک علم و فنآوری استان قزوین بیان کرد: در شرایطی که حدود 25 میلیارد تومان از سوی دولت در پارک علم و فنآوری استان هزینه شد در سال گذشته میزان فروش محصولات شرکت های دانش بنیان به 90 میلیارد تومان و صادرات به دو میلیون و 200 هزار دلار رسید که بیانگر توان بالای این شرکتهاست.

مافی گفت: در دوران کرونا توانستیم بیشترین مواد ضد عفونی کننده را در شرکت های دانش بنیان تولید کنیم که در این راستا تولید دستگاههای ضد عفونی کننده تلفن همراه، چک و اسناد رسمی و تونل های ضد عفونی قابل توجه بود و تولید داروی درمان کرونا نیز در دستور کار قرار دارد.

وی اظهارداشت: با داشتن ظرفیت های مناسب آماده راه اندازی مرکز نوآوری زیست فنآور پزشکی و علوم دارویی در استان هستیم که در صورت تامین 8 میلیارد تومان اعتباراین کار محقق می شود و مرکز نوآوری فرهنگ و هنر، صنایع خلاق با سه میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از مشاغل کهن قزوین کلید خورده و مرکز نوآوری تخصصی هم در دانشگده فنی شهید بابایی ایجاد خواهد شد.

کانون شکوفایی خلاقیت در شهرستانها راه اندازی می شود

مافی در ادامه اضافه کرد: در صورت همکاری نمایندگان مجلس و فرمانداران بزودی کانون شکوفایی خلاقیت در همه شهرستانهای استان راه اندازی خواهد شد و فعال شدن مرکز مالکیت فکری نیز در حال شکل گیری است که می تواند دستاوردهای خوبی برای استان داشته باشد.

رئیس پارک علم و فنآوری استان قزوین بیان کرد: اگر ساختمان بلا استفاده ای در شهرستانها در اختیار پارک قرار گیرد آمادگی داریم شعب پارک را در همه مناطق راه اندازی کنیم تا زمینه فعالیت جوانان نخبه و ایده پرداز مهیا شود.

وی از ضرورت اجرای طرح توسعه پارک علم و فنآوری استان خبر داد و اظهارداشت: در صورت تامین حدود 6 میلیارد تومان اعتبار قادریم با اجرای طرح توسعه زمینه استقرار 10 شرکت دانش بنیان جدید را در قزوین مهیا کنیم.

ضرورت ایجاد صندوق پژوهش و فنآوری 

مافی در ادامه تصریح کرد: نبود صندوق پژوهش و فنآوری در پارک علم و فنآوری قزوین از نیازها و کمبودهاست که در صورت تاسیس آن می توانیم 3 میلیارد تومان تسهیلات ابتدایی را دریافت کنیم تا زمینه تامین تسهیلات لازم برای حمایت از شرکت های دانش بنیان مهیا شود.

رئیس پارک علم و فنآوری استان قزوین یادآورشد: در صورت اختصاص حداقل 15 هکتار زمین در شهرستان آبیک آمادگی داریم نسبت به راه اندازی پارک پژوهشی در این شهر اقدام کنیم.

مافی خواستار حمایت و پیگیری رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین برای افزایش اعتبارات پارک علم و فنآوری استان برای اجرای طرح های توسعه و تولید محصولات دانش بنیان شد.

 

زبان سایت »