کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب برگزار شد

 کارگاه آموزشی یک روزه طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب (lean canvas) در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین ،«شهریار حسین بر»مدرس دوره در این جلسه با تشریح بوم کسب و کار گفت:برای هر کسب و کار باید کالا یا خدماتی تولید کنید که مورد نیاز مردم باشد نه کالایی که در ذهن خود فقط دارید.
 وی نیازمندی، ساخت، تضمین کیفیت و معرفی محصول را مسیر تولید محصول و خدمات نام برد و گفت:بهترین یادگیری در بخش معرفی محصول و بازتاب دیدگاه مشتریان است و کمتری یادگیری در مرحله ساخت و تضمین کیفیت.
وی گوش دادن به مشتری را عامل کلیدی موفقیت کسب و کارها دانست و گفت: اینکه چگونه باید به حرف مشتری گوش داد و آن را در روند تولید دخالت داد از تکنیک های گوش دادن در مدل ها  کسب و کار است .
وی گفتگو با مشتریان را تکنیک موفق در  مشخص شدن نیازها و خواست های آنان دانست و گفت:با این گفتگو اعتبار شرکت یا برند خود را  در نزد مشتریان افزایش می دهید.
حسین بر تاکید کرد:محصول به صورت سیستماتیک  به ابهام زدایی و ریسک زدایی نیاز دارد و کارافرین باید در این راستا تلاش ویژه ای انجام دهد.
وی تکمیل بوم کسب و کار را گام ضروری کارآفرینان برشمرد و گفت:این بوم می تواند چالش های کارآفرینان را مشخص و راهکار اجرایی ارایه کند .
مدرس این دوره تصریح کرد:مهمترین دلیل شکست استارت آپ تولید کالا یا خدماتی که مردم نمی خواهند، است به همین دلیل باید نیاز مردم را با تمام وجود درک کرد و برای آن کالا و خدمات تولید کرد.
 گفتنی است کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب و کار به روش بوم ناب طی دو نوبت صبح و عصر در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.
اتهای پیام/*
زبان سایت »