پیام تبریک رئیس پارک علم و فناوری قزوین به مناسبت عید سعید مبعث

دکتر مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پیامی فرارسیدن عید سعید مبعث پیامبر اکرم(ص) را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، متن پیام بدین شرح است:

 مبعث، سرآغاز تجلی انوار ملکوتی اسلام و آغازی بر پایان جهل و گمراهی و بت پرستی است. این روز، یادآور از خودگذشتگی نزدیکان و صحابه پرشور و فداکاری است که در رکاب پیامبر خود، سختی ها و ناملایمات بسیاری تحمل می کنند و از جان و مال خود می گذرند اما پا پس نمی کشند.

مبعث سرآغاز تکامل دین است و آنچه امروز در پی گذشت قرن ها از واقعه بزرگ ٢٧ ماه مبارک رجب، شاهد آن هستیم، بلوغ و تکامل دین مبین اسلام در پهنه گیتی است که انسان های آزاده جهان برای رهایی از ناملایمات و تکوین شخصیتی و معرفتی خود، به آن پناه آورده اند.

عید مبعث حادثه بزرگ تاریخ اسلام است، عید نزول قرآن که باعث ایجاد تحول و ایجاد تمدنی عظیم شد و سرنوشت دین اسلام را مشخص کرد. مبعث، بزرگترین و پر برکت‌ترین روز در تاریخ بشریت است چرا که بنیان خرافه پرستی، رذایل اخلاقی و جهل و نادانی با بعثت در هم شکست و پیامبر گرامی اسلام با الهام از  آیه‌های قرآن و با هجوم به باورهای جاهلیت، اندیشه خود را در تمام جهان توسعه داد و به سمت انقلابی بنیادین پیش برد.

این‌جانب فرارسیدن بیست و هفتم رجب عید سعید مبعث آخرین پیام آور خدا و پیغمبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، را به همه مسلمانان و پیروان راستین نبوت تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد منان عزت، سربلندی و سرافرازی روزافزون همگان را مسالت دارم.

مصطفی مافی
رئیس پارک علم و فناوری قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »