پژوهش باید سکوی پرش به سوی فناوری و نوآوری ها شود

رییس پارک علم و فناوری قزوین: پژوهش باید سکوی پرش به فناوری و نوآوری شود و این امر با حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، نمایشگاه پژوهش و فناوری استان روز یکشنبه با حضور وکیلی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، قاسم زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، زینالی رئیس دانشگاه آزاد قزوین، و جمعی از محققان و پژوهشگران و مسئولان در پارک علم و فناوری قزوین افتتاح شد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، در آیین افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش در پارک علم و فناوری قزوین گفت: اهمیت پژوهش در زندگی انکار ناپذیر است به طوری که پژوهش مقدمه تولید علم و فناوریست و این امر نشان دهنده ارزش پژوهش است.

احمدی افزود: اگر فقط مصرف کننده فناوری باشیم قطعا اقتصاد پررونق و تولید پایدار نخواهیم داشت و همه این عوامل سبب می شود تا جامعه پایداری نداشته باشیم.

وی تاکید کرد: تولید علم، پژوهش و فناوری میسر نمی شود مگر اینکه در این زمینه سرمایه گذاری های لازم صورت بگیرد.

به گفته رئیس پارک علمم و فناوری قزوین، به لحاظ آماری طی سال های اخیر در تولید علم و پژوهش در منطقه اول و در دنیا سیزدهم هستیم که کسب این رتبه ها حاصل تلاش دانشگاهیان است.

احمدی گفت: با ارتقاء قابل توجه تولید فناوری و نوآوری در دنیا جایگاه ۵۳ را کسب کرده ایم.

وی افزود: دانشجویان و دانش آموزان باید به این یقین برسند که با پژوهش تحولات علمی قابل توجهی در کشور رقم می خورد.

احمدی عنوان کرد: در کنار برگزاری این نمایشگاه، تور فناوری و تور راهیان پیشرفت و در طول سال هم برنامه های پژوهشی متنوعی از سوی دستگاه های مختلف اجرایی برگزار‌ خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »