پانزدهمین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور در جزیره قشم برگزار شد

روسای پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور با هدف ایجاد مراکز رشد و نوآوری مشترک بر همکاری متقابل با دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها تاکید کردند.

دکتر پیری درنشست خبری پانزدهمین همایش روسای پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد سراسر کشور با اشاره به اهمیت ارتقای کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی و تبیین جایگاه واحدهای فناور در توسعه این امر بیان کردند: اقتصاد نوپای مراکز رشد در آینده‌ای نزدیک اقتصاد کشور را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

ایشان ادامه دادند: توجه به فناوری‌های نو در راستای افزایش توان اقتصادی جامعه، روند مناسبی را طی می‌کند و بستر مطلوبی برای تقویت تبدیل ایده‌های جوانان به ثروت و سرمایه ملی محسوب می‌شود.

دکتر پیری با بیان اینکه تداوم و ارتقای روزافزون کمی و کیفی فعالیت پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در توسعه هر استان نقش اثرگذاری دارد، عنوان کردند: برای دستیابی به رشد و پویایی در کشور باید از تمامی واحدهای فناور دانش‌بنیان از جمله واحدهای مستقر در پارک های علم و فناوری حمایت کنیم.

مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به صادرات محصولات دانش‌بنیان خاطرنشان کردند: شرکت‌های دانش‌بنیانی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارند که با ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات پارک علم وفناوری موفق شدند ۶۰۰ شغل پاره وقت ایجاد کنند.

لازم به ذکر است؛ پانزدهمین نشست مشترک روسای پارک‌های علم و فناوری و مدیران مراکز رشد کشور در دو روز متوالی در پارک زیست‌فناوری خلیج فارس جزیره قشم، با صدور بیانیه‌ای به کار خود پایان داد.

زبان سایت »