واحد فناور پارک علم و فناوری قزوین مجوز دانش‌بنیان خود را کسب کرد

کاهش هزینه 85 درصدی نسبت به نمونه مشابه خارجی و کسب گواهی‌ها و مجوزهای معتبر ملی، بخشی از مزایای این دستگاه است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، شرکت “سدید مهد ابتکار” با نام تجاری شرکت مهندسی “سما” که در مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری مستقر است با ارائه مستندات لازم، ارزیابی‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را با موفقیت پشت سر گذاشت و مجوز دانش‌بنیان را دریافت نمود.

این شرکت که در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت دارد و در قالب گروهی از نخبگان علمی و صنعتی استان قزوین به همراه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی رحمهالله‌علیه در حال انجام فرآیندهای تحقیق و توسعه و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و مهندسی خاص می‌باشد.

محصول مورد نظر این واحد فناور که برای نخستین بار در جمهوری اسلامی ایران تولید شده و مجوز دانش‌بنیان را کسب نموده است یک تجهیز آزمایشگاهی محسوب می‌شود که در سه نمونه اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی ارائه شده است و برای اندازه‌گیری خواص مکانیکی ورق‌های فلزی، تعیین شکل‌پذیری، منحنی تنش جریان، منحنی تنش و کرنش، منحنی FLD و سایر تست‌های مورد نیاز ورق‌های فلزی به کار می‌رود.

یادآور می‌شود دستگاه آزمون‌های عمومی ورق‌های فلزی ساخت شرکت مهندسی سما در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی 85 درصد ارزان‌تر می‌باشد؛ علاوه بر این، تأییدیه کیفی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و گواهی ثبت اختراع را نیز کسب نموده است که توان بالای این گروه مهندسی را در ساخت و ارائه محصولات آزمایشگاهی نشان می‌دهد.

علاقه‌مندان برای آشنایی با جزئیات بیشتر می‌توانند از تاریخ چهارم الی هشتم اردیبهشت‌ماه سال جاری با مراجعه به غرفه شرکت سدید مهد ابتکار در پنجمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران واقع در سالن 40A، غرفه 45 بازدید نمایند.

انتهای پیام/

زبان سایت »