واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری قزوین مورد تقدیر مسئولان کشوری قرار گرفت

موسسه برگه زرینه قلم عماد مورد تقدیر مسئولان و اساتید کشوری و استانی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، در نشست تخصصی هنرهای سنتی با محوریت نگارگری مکتب قزوین که با حضور مسئولان و اساتید برجسته صنایع دستی در سالن مهندس سیدمحمد بهشتی واقع در بنای تاریخی داعی برگزار شد از موسسه برگه زرینه قلم عماد  از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین تقدیر به عمل آمد.

علاوه بر این، ثبت نشان جغرافیایی گلیم ارداق و رونمایی از نشان تجاری دستان و کتاب نقش و نگار یکی دیگر از محورهای این نشست تخصصی را به خود اختصاص داد.

در نشست تخصصی هنرهای سنتی با محوریت نگارگری مکتب قزوین مقالاتی در خصوص نقش مناظر در کاشی‌کاری شهرستان قزوین، بررسی و تطبیق مکتب نقاشی قزوین و عثمانی، نیمه دوم قرن دهم هجری، شکوه کتاب آریایی ایرانی در مکتب قزوین، مطالعه اسطوره‌ها در نگاره‌های فال‌نامه پراکنده و مطالعه فنی و علمی نقاشی‌های روی چوب خانه حاج فتحعلی قزوین ارائه شد.

لازم به ذکر است دکتر نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین، دکتر بیدخام مدیر کل امور بانوان استانداری قزوین، دکتر پیله‌فروش عضو هیئت علمی دانشگاه کاشان و جمعی از هنرمندان و صنعتگران استان قزوین در نشست یاد شده حضور داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »