هنر خوشنویسان روی کاغذهای «ایران ساخت» نقش بست

هنرمندان خوشنویس به کاغذهای هنری خاصی نیاز دارند. حال شرکتی دانش‌‎بنیان این محصول را با قیمتی کمتر از نمونه مشابه خارجی تولید کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هومان بابااولادی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان برگه زرینه قلم عماد گفت: یکی از مشکلات خوشنویسی و هنرهای مشابه در کشور، نیاز به کاغذهای هنری خاصی است که با کاغذ گلاسه متفاوت است.

وی ادامه داد: این کاغذها از خارج از کشور وارد می‌شود و هر برگ از این کاغذها در سایز 70 در 100 سانتیمتر بین 400 تا 600 هزار تومان قیمت دارد. متاسفانه این محصولات وارداتی عمدتاً نه نشان تجاری مشخصی دارند و نه توضیحی در مورد کیفیت آنها بر روی بسته‌بندی محصول، ارائه شده است.

بابااولادی ضمن توضیح فعالیت‌های تحقیقاتی شرکت، افزود: با توجه به نیاز کشور به این محصول توانستیم این محصول را در داخل کشور با عنوان «فرایند تهیه کاغذهای هنری آهار مهره با استفاده از آهار دانه‌های گیاهی» به ثبت برسانیم.

این فعال دانش‌بنیان با اشاره به روند تجاری‌سازی محصول گفت: محصول بومی‌سازی شده کشور با نشان تجاری مشخص و با کیفیت مناسب با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی در داخل عرضه می‌شود. با این همه متاسفانه هنوز بسیاری از هنرمندان کشور از وجود چنین محصولی آگاه نیستند.

مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان برگه زرینه قلم عماد، با اشاره به فعالیت‌های شرکت برای بازاریابی، گفت: در حال حاضر این محصول به نوعی به صورت دست‌ساز تولید می‌شود و برای تولید صنعتی و نیمه صنعتی آن نیازمند حمایت و اخذ تسهیلات مناسب هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »