همایش توسعه انرژی‌های بادی در پارک علم و فناوری استان قزوین انجام شد

ضرورت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر به جای سوخت‌های فسیلی تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، همایش توسعه انرژی‌های بادی با حضور مسئولان قزوین و تعدادی از استان‌های مجاور در سالن اجتماعات شهید رجایی پارک علم و فناوری قزوین انجام شد.

دکتر گرجی مهلبانی با حضور در این همایش ضمن تبیین ضرورت توجه روزافزون به انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار داشتند: استفاده بی‌رویه از سوخت‌های فسیلی علاوه بر آلودگی‌های گسترده زیست‌محیطی، مضرات فراوانی از جمله هزینه بالا، مشکلات اجتماعی، تهدید منابع مورد نیاز آیندگان و غیره به دنبال دارد که این رویه باید از سوی مسئولان مربوطه مورد توجه و بازبینی قرار گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین بیان کردند: طی 10 سال گذشته اقدامات مطلوب و برجسته‌ای در زمینه بهبود سوخت مصرفی و انتخاب ذخایر جایگزین نفت و گاز صورت گرفته است اما این روند نیاز به شتاب بیشتری دارد تا مانع از بروز مشکلات متعدد در سال‌های آینده شود.

دکتر گرجی مهلبانی با اشاره به سرعت مصرف سوخت‌های فسیلی و اتمام منابع این حوزه ایران و جهان در سال‌های پیش رو، تصریح کردند: اصلاح الگوی مصرف و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف جلوگیری از معضلات اجتماعی و اقتصادی در آینده‌ای نزدیک ضرورت دارد.

در بخشی از  همایش یک روزه “توسعه انرژی‌های بادی، “میزگرد تخصصی در این خصوص با حضور مسئولان استانی و نخبگان فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر صورت گرفت که بر بهبود خدمات قابل ارائه به سرمایه‌گذاران صنعت برق با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و شناسایی سرمایه‌گذاران واقعی تأکید کردند.

لازم به ذکر است، علاوه بر دکتر گرجی مهلبانی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین، دکتر ملکی مدیرکل دفتر جذب و حمایت ازسرمایه‌گذاری استان، مهندس چگینی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، دکتر اورعی استاد دانشگاه شریف و رئیس هیئت‌مدیره انجمن علمی انرژی بادی ایران، دکتر مظفری عضو هیئت علمی انرژی بادی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی رحمه‌الله علیه، دکتر آسایی، مدیرعامل شرکت آرین مهباد، دکتر ادیب مدیرعامل شرکت انرژی تجدیدپذیر مپنا، مهندس فقیر مسئول طراحی و نگهداری نیروگاه بادی کهک، و تعدادی دیگر از افراد صاحب نظر در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در این همایش حضور داشتند.

انتهای پیام/

زبان سایت »