نشست مشترک اعضای شورای شهر و ستاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد

رئیس و جمعی از اعضای شورای شهر قزوین جهت آشنایی و  بررسی ظرفیت های همکاری بیشتر با واحدهای فناور، از  پارک علم و فناوری قزوین بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین، جناب آقای داودی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، مهندس دقیقی، دکتر قوامی و سرکار خانم قافله باشی از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین صبح امروز از پارک علم و فناوری استان بازدید کردند.

در ابتدای نشست دکتر گرجی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خوش آمدگویی به حاضرین به ارائه گزارشی از روند فعالیت های پارک علم و فناوری و وضعیت واحدهای فناور مستقر پرداختند.

ایشان با اشاره به سطوح مختلف حمایتی از فناوران و واحدهای فناور به بیان توضیحاتی در خصوص وظایف مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور پرداختند که پارک علم وفناوری قزوین نیز به عنوان یکی از 42 پارک علم و فناوری کشور در این حوزه فعالیت دارد که ضروری است این جایگاه ها به درستی تبیین گردد و از تداخل وظایف و اقدامات میان دستگاه های متولی جلوگیری گردد.

رئیس پارک علم وفناوری قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود به پتانسیل بالای واحدهای فناور این پارک اشاره کرد که قادرند بخش قابل توجهی از نیازهای کشور را مرتفع سازند به عنوان نمونه شرکت بسا پارس صنعت و تام لوکومتیو آریا در دو حوزه صنایع خودرویی و ریلی از جمله واحدهای موسساتی موفق استان در سطح ملی هستند که بخش تحقیق و توسعه آنها در پارک علم وفناوری قزوین مستقر است. مشکل شرکت‌های خلاق مستقر در این‌گونه پارک‌ها واردات کنترل نشده و به‌نوعی غیرضروری است که باید با حمایت از محصولات و تولیدات این شرکت‌ها که عمدتا قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند از آن‌ها حمایت کرد.

در ادامه این نشست تعدادی از مدیران عامل واحدهای فناور  به بیان دستاوردها و همچنین انتظارات خود از شورای اسلامی شهر قزوین پرداختند.

اعضای شورای شهر و مدیران تعدادی از سازمان های شهرداری حاضر در نشست نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و مقرر شد این همکاری و تعامل تا حصول به نتیجه مطلوب ادامه یابد.

زبان سایت »