نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور برگزار شد

نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور با هدف انتقال تجربه و تبادل نظر پیرامون مباحث مرتبط با مراکز رشد، صبح چهارشنبه 15 تیرماه، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این نشست که با حضور فضه الزهرا عبدالرزاقی سرپرست مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری قزوین، علی خیر الدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، امید رضایی‌فر مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری و سایر مدیران مراکز رشد جامع کشور برگزار شد علی خیر‌الدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: امسال که سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است، 5 راهبرد اصلی در این معاونت دنبال می‌‌شود.

وی با اشاره به بند «ت» قانون جهش تولید دانش بنیان که به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اجازه داده شده که نسبت به ایجاد پردیس فناوری اقدام کنند، گفت: در این حوزه تاکنون پردیس‌های تخصصی و دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی ایجاد شده است.

وی با اشاره به وجود 246 مرکز رشد در کشور خاطرنشان کرد: باید بتوانیم فعالیت این مراکز را رصد و فعالیت آن‌ها را ارزیابی کنیم. قطعا مجوز مراکزی که فعال نباشد، لغو می‌شود.

نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور 15 تیرماه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد که پس از سخنرانی رئیس شهرک، معاون و مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پنل هم‌اندیشی «از ایده تا بازار» در شرکت‌های نوپا با حضور مدیران مراکز رشد کشور برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »