نشست صمیمانه واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با رئیس پارک

جلسه هم اندیشی واحدهای فناور موسساتی مستقر در پارک علم وفناوری قزوین با هدف بررسی مسائل شرکت ها، عصر شنبه 2 اسفند در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد ساختمان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم وفناوری قزوین، در ابتدای نشست مدیران عامل واحدهای فناور به معرفی شرکت و بیان مسائل پیش روی خود پرداختند . در ادامه مصطفی مافی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن قدردانی از حضور واحدهای فناور، از زحمات یکساله مدیران عامل این واحد ها به ویژه در ایام کرونا تقدیر کرد.

وی تصریح کرد : موضوع ایجاد صندوق پژوهش و فناوری استان به عنوان نهاد مالی زیست بوم نوآوری استان قزوین در یک سال گذشته در دستور کار پارک قرار داشت.  این صندوق با هدف حمایت های مالی، علمی و پشتیبانی از فناوران، نوآوران و محققان استان قزوین با سرمایه ثبتی 50 میلیارد ریال تاسیس شده است و از سال آینده نیز کلیه حمایت های پارک علم و فناوری از واحد های فناور از طریق صندوق استانی صورت می پذیرد.

مافی بیان داشت:  بحث اراضی پارک موضوع مهم دیگری است که بسیار مطرح می شود و ما تمام تلاشمان این است که بتوانیم بحث توسعه اراضی را به جایی برسانیم که نتیجه آن سود دهی بیشتر به شرکت ها و همینطور محقق شدن اهداف پارک باشد.

در ادامه محسن شیرمحمدی مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان قزوین عنوان کرد: فرآیند تاسیس صندوق در حال انجام است و از بهار 1400 آماده ارائه خدمات به واحدهای فناور و دانش بنیان می باشد.

حمیدرضا پیله ور مدیر امور موسسات و بازاریابی پارک علم و فناوری قزوین ضمن تشکر از همراهی و مشارکت واحدهای فناور در یک سال گذشته به ارائه گزارشی از برنامه های حوزه موسسات و پارک علم  و فناوری در حمایت از واحدهای فناور پرداخت و عنوان کرد از ابتدای سال تا کنون به تمامی درخواست های واحدهای فناور در دریافت تسهیلات سرمایه گردش رسیدگی و تمامی واحدهای واجد شرایط تسهیلات درخواستی خود را دریافت نموده اند.

پیله ور ادامه داد: در حال حاضر با استفاده از ظرفیت کارگزاران پارک و ارتباطات مناسبی که در شبکه پارک علم و فناوری ایجاد شده است نمونه های موفقی از بازارسازی برای محصولات شرکت ها اتفاق افتاده و برای سال 1400 نیز برنامه ریزی جدی برای همراهی واحدهای فناور جهت ورود به بازار داریم که اقدامات اولیه صورت گرفته و در حال اجرا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »