نخستین جلسه سند آمایش علم و فناوری استان قزوین برگزار شد.

نخستین جلسه سند آمایش علم و فناوری استان قزوین صبح روز سه شنبه 10تیرماه99 با حضور اعضاء در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، در ابتدای جلسه هادی صادق دقیقی مدیر مرکز آموزش و پژوه های توسعه و آینده نگری استان قزوین  ضمن عرض خیر مقدم به اعضای جلسه، در مورد دستاوردهای سند آمایش علم و فناوری استان و شیوه ارتباط آن با فضای کسب و کار جامعه نکاتی ارائه کرد.

در ادامه مصطفی مافی ، به عنوان دبیر کمیته اجرایی سند آمایش علم و فناوری استان در مورد دستور جلسه توضیحاتی ارائه کرد.

در این نشست وی با اشاره به برنامه های سال آینده گفت:هدف کلان ما باید این باشد که با اعتبار سنجس لازم و برطرف کردن مشکلات در بین 5 استان برتر کشور قرار بگیریم.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگیهای نظام جمهور اسلامی به ویژه در سالهای آینده حضور عقلانیت و علم در جامعه است افزود: انتقال تجربیات به نسل جوان و حضور آنها در پهنه علم و دانش جامعه یکی از ویژگیهای نظام است.

در ادامه مهدی گلدوزها معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی و مدیر اجرایی پروژه تدوین سند آمایش علم و فناوری و عضو تیم نویسندگان در ارائه سند آمایش علم و فناوری استان، در مورد تدوین سند آمایش علم و فناوری و بروزرسانی آن مطالبی را ارائه کرد.

تدوین سند آمایش علم و فناوری که یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی است که در سال اخیر در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین قرار گرفته تا بتواند راهنمایی برای سیاست‌گذاری‌های کلان حوزه علم و فناوری استان باشد، که توسط پژوهشگران جهاددانشگاهی استان قزوین تدوین شده است.

گفتنی است، از این سند که برای اولین بار در کشور تدوین شده درهفته پژوهش و نوآوری استان قزوین رونمایی شده است.

انتهای پیام/* 990410

زبان سایت »