معاون فناوری پارک علم و فناوری قزوین میهمان خبر بیست

پرویز اسدی معاون فناوری پارک علم و فناوری قزوین شب گذشته میهمان خبر بیست سیمای مرکز قزوین بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای قزوین، توانمندی‌های داخلی در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع معدنی، خودرو، کشاورزی و غذایی، حمل و نقل، نفت و پتروشیمی، لوازم خانگی، نساجی، طرح‌های مدیریت آب و فناوری اطلاعات و ارتباطات به نمایش درآمد.

نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی به مناسبت شعار «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» برپا شد.

پهپاد‌های سمپاش ساخته دست جوانان دانش بنیانی استان قزوین این روز‌ها به تولید انبوه رسیده و برای گرفتن دست کشاورزان، به پرواز درآمده اند.

اسدی، معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قزوین در گفتگو با بخش خبری ۲۰ گفت: امروزه در حوزه کشاورزی به طور کلی برای افزایش بهره وری، تولید محصول سالم و کشاورزی پایدار، در حوزه سمپاشی، آبیاری، شناسایی آفت‌ها و گیاهان هرز و همچنین توزیع بهینه، نیازمند پهپاد‌های دقیق برای رصد بخش‌های کشاورزی هستیم.

اسدی خاطرنشان کرد: در سال آینده محصولات اولیه پهپاد‌های کشاورزی روانه بازار می‌شوند.

معاون فناوری پارک علم و فناوری استان قزوین تصریح کرد: حمایت‌های مالی و حمایت‌های جهاد کشاورزی برای خرید محصولات دانش بنیان از جمله عوامل توسعه شرکت‌های دانش بنیان در استان محسوب می‌شود و این عوامل سبب دوام طولانی مدت این شرکت‌ها می‌شود.

اسدی تأکید کرد: بالغ بر ۱۳۰ شرکت دانش بنیان در استان قزوین فعالیت می‌کنند که به طور متوسط هر شرکت ۲ تا ۳ محصول تولید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »