معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد؛ درآمد طرح‌های اشتغال مددجویان ۲ برابر مستمری پرداختی به آنان است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه ۳۰ درصد اشتغالزایی کشور در کمیته امداد انجام شده است، گفت: درآمد طرح‌های اشتغال مددجویان، سال گذشنه ۲ برابر مستمری پرداختی به آنان بوده است.

به گزارش روابط عمومی و  اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در نخستین همایش خیرین کارآفرین که در سالن همایش‌های پارک علم و فن‌آوری قزوین برگزار شد، با اشاره به اینکه عنصر اصلی تولید، کارآفرینی است، افزود: کمیته امداد تلاش می‌کند این مهم را در جامعه به عموم بشناساند که محرومیت دلیل بر ناتوانی نیست و بخشی از کسانی که می‌توانند در تولید نقش‌آفرینی کنند، مددجویان و طبقات محروم هستند.

وی افزود: برنامه کمیته امداد در توانمندسازی و اشتغال‌زایی، کارآفرین کردن کسانی است که محروم و نیازمند معرفی می‌شوند؛ ولی می‌توان با حمایت‌های مختلف شرایطی را ایجاد کرد که آنها توفیق‌های بیشتری را کسب کنند.

عبدالملکی گفت: سال ۹۷ مجموع درآمد طرح های اشتغال ایجاد شده برای خانواده های تحت حمایت که تحت نظارت ناظرین ما قرار دارند معادل مستمری پرداختی به کل مددجویان کشور بوده و امسال درآمد طرح‌های اشتغال در کل کشور دو برابر مستمری پرداختی به مددجویان بوده است.

وی تصریح کرد: سال گذشته سهم کمیته امداد در ایجاد اشتغال، ۳۰ درصد اشتغال کشور بوده که معادل ۱۵۰ هزار نفر بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد یادآور شد: بر اساس مدل پیشنهادی کمیته امداد، خیران کارآفرین براساس محاسبه مبتنی بر سود، می‌توانند بستر ایجاد فرصت‌های شغلی برای نیازمندان را در جامعه فراهم کنند و به ایجاد و رشد تولید کمک کنند.

انتهای پیام/*

زبان سایت »