مراسم تجلیل از فناوران و ایده پردازان پارک علم و فناوری استان برگزار شد

با حضور  معاون استاندار، مسئولان استانی و جمعی از پژوهشگران پارک علم و فناوری استان، به مناسبت هفته پژوهش از 55 دستاورد شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم وفناوری و مراکز رشد استان رونمایی شد.

 به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری استان، با حضور مهندس حبیبی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین، دکتر گرجی رئیس پارک علم وفناوری استان قزوین و دکتر نائینی رئیس دانشگاه امام خمینی (ره) قزوین از 55 محصول جدید واحدهای فناور رونمایی شد.

دکتر گرجی رئیس پارک علم وفناوری استان قزوین بیان کرد: در این مراسم که به جهت قدردانی از زحمات و تلاش های  واحدهای فناوری برگزار شده از آن دسته از محصولات و خدماتی رونمایی می گردد که در یک سال گذشته در مجموعه پارک علم وفناوری استان نمونه سازی شده است .

ایشان با اشاره به حمایت های متنوع از واحدهای فناور گفت : در حال حاضر علاوه بر حمایت های معنوی انواع حمایت های مالی در قالب تسهیلات کوتاه مدت، بلند مدت و سرمایه در گردش در اختیار واحدهای فناور قرار داده می شود.

دبیر جشنواره ایده برتر استان  گفت: حمایت از از ایده پردازان و کارآفرینان رسالت این مجموعه و دستگاه های اجرایی است و همه باید تلاش کنیم موانع پیش روی این فناوران را حذف کنیم

مهندس حبیبی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین گفت: مدیران دستگاه ها باید در عمل به پژوهش باور داشته و از این مقوله برای پیشبرد اهداف سازمانی خود بهره بگیرند. ایشان از مراکز علمی و دانشگاه ها به عنوان خواستگاه پژوهش یاد کرد و با بیان اینکه در سال های اخیر توجه به پژوهش تئوری و عملی رفته رفته بیشتر شده است، افزود: باید با در اختیار قرار دادن ابزارها و امکانات به پژوهشگران زمینه حمایت از آنها را فراهم کنیم تا نتایج پژوهش ها و تحقیقات آنها برای تصمیم سازی مدیران به کمک ما بیاید.

در پایان مراسم به از صاحبان طرح ها و ایده ها  با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد

زبان سایت »