قزوین آماده برگزاری یک رویداد نمایشگاه شاخص و «برند» است

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: با توانمندی های شرکت های دانش بنیان و فناور آماده برگزاری یک رویداد نمایشگاهی برند و شاخص هستیم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، چهارمین جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان با حضور اعلایی استاندار، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، روسای دانشگاه ها و مدیران صنعتی و دستگاههای اجرایی در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد.

جعفر احمدی در این جلسه با اشاره به مصوبات جلسات قبلی گفت: قرار شد نامه ای خطاب به وزیر علوم بعنوان طرح پرچمدار استانی برای دادن تسهیلات لازم و حل مشکلات موجود ارسال شود.

وی افزود: تمامی فعالیتهای حوزه فناوری از جمله رفع مشکلات استانی با شیوه های دانش بنیان، برگزاری رویدادها و نمایشگاهها از طرف دانشگاهها مراکز رشد و نوآوری، پردیس ها، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی، شرکت شهرک های صنعتی، بنیاد نخبگان، شرکت نمایشگاهی و یا هر ارگان و سازمان دیگر که در زیست بوم فنلوری قصد نقش آفرینی و فعالیت دارد جهت هماهنگی با سایر برنلمه های زیست بوم فناورانه استان با پارک علم و فناوری صورت خواهد گرفت.

احمدی تصریح کرد: پارک علم و فناوری باید کانون هماهنگی ها باشد و دبیرخانه ستاد اقتصاد دانش بنیان در پارکمستقر شود تا بتوانیم هماهنگی بهتری در کارها صورت دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: همچنین مقرر شد تفاهم نامه ای برای ایجاد مراکز رشد و خانه خلاق بین آموزش و پرورش، دانشگاه آزاد و پارک علم و فنآوری امضا شود و استارت آپ ویکندها در حوزه کشاورزی و یا موضوعات غیر صنعتی مانند خانه های خلاق با جدیت بیشتری در استان توسط متولیان پیگیری شود.

احمدی بیان کرد: مقرر شد جهاد دانشگاهی در نمایشگاه دانش بنیان سازی تولید که از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آبان برگزار شد، استارت آپ ویکندی نیز برگزار شود که در همایش شرکت های دانش بنیان کشاورزی که با حضور ۵۷ شرکت برگزار شد  تعداد ۳۵ شرکت از خارج استان حضور داشتند که متاسفانه فقط ۲ شرکت دانش بنیان کشاورزی داریم که این تعداد باید افزایش یابد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه پژوهش و فنآوری در استان اظهارداشت: با برنامه ریزی انجام شده تعداد 12 تیم از راهیان پیشرفت از نمایشگاه بازدید کردند و استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان صورت گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین افزود: سه طرح تغذیه مصنوعی آبخوان دشت قزوین، سامانه هوشمند کشاورزی  و ساخت اشکارسازهای طیف سنجی و ایجاد ارزش افزوده در خاک های صنعتی درقالب تولید فناوری تولید مواد پیشرفته از دیگر مصوباتی است که می تواند به نتایج خوبی منجر شود.

قزوین آماده برگزاری یک رویداد نمایشگاه شاخص و «برند» است

احمدی در ادامه تصریح کرد: با وجود توانمندی های علمی، صنعتی و کشاورزی آمادگی داریم پایه گذار یک « رویداد نمایشگاه» برند و شاخص به صورت دائمی در عرصه فنآوری ونوآوری در استان باشیم مثلا با نام «مینوتکس» که نام قزوین را در عرصه ملی نیز مطرح کند.

وی اظهارداشت: این رویداد نمایشگاهی برند با کمک بخش خصوصی و دولتی می تواند برگزار شود و با تشکیل جلسات تخصصی در خصوص محورها و نحوه برگزاری بررسی کارشناسی صورت خواهد گرفت.

احمدی تصریح کرد: با توجه به برگزاری نمایشگاه های تخصصی مشابه مانند «سینوتکس» در تبریز و یک رویداد دیگر در سمنان با انتخاب یک نام با محتوا که بیانگر شخصیت های علمی و فرهنگی و قابلیت های منطقه بوده و شرکت های فنآور را نیز معرفی کند می توانیم رویدادی مثلا با نام« مینوتکس» را برگزار کنیم تا بعدها به یک رویداد ملی هم تبدیل شود.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »