طرح تقسیم کار ملی در حوزه زیست فناوری معرفی شد

طرح تقسیم کار ملی در حوزه زیست فناوری صبح سه شنبه 22 شهریورماه با حضور نمایندگان ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری قزوین معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، این طرح ویژه شرکتهای دانش بنیان، واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد، شتابدهنده های استان و صنایع مرتبط با زیست فناوری می باشد.

یکی از اقدامات مهم برای هماهنگ­ سازی و افزایش بهره­ وری ظرفیت­ ها و فعالیت های حوزه  فناوری زیستی در سطح کشور، تعیین الویت­ های تحقیقاتی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و یکپارچه­ سازی آن بمنظور جلوگیری از تعدد تحقیقات بر روی موضوعات واحد و نیز شناسایی موضوعات مهم است.

ستاد توسعه زیست فناوری که برابر اسناد جاری، حمایت، هدایت و هماهنگی موسسات و مراکز فعال و مرتبط با زیست فناوری را بر عهده دارد در نظر دارد با اهتمام ظرفیت های فکری نسبت به تهیه اطلس ظرفیت های علمی و فناورانه حوزه زیست فناوری در کشور اقدام نماید تا با مدیریت بسامان و پیگیری ماموریت محوری در هر واحد علمی، بر یک عرصه اولویت دار اختصاصی و با هدف عمق بخشی به تسلط دانشی و تحقق نیاز کاربردی کشور امکان حمایت های هدفمند اعتباری را فراهم نماید.

دین منظور از تمامی مراکز و سازمان های دولتی که به نحوی در حوزه زیست فناوری مشغول به فعالیت می باشند دعوت می شود تا اطلاعات سه مورد از مهمترین اولویت های بخش زیست فناوری را در “فرممشخصات و اطلاعات تکمیلی در خصوص اولویت های سه گانه مراکز و سازمان ها” تکمیل کنند.

پس از تکمیل اطلاعات، فرم یاد شده را به نشانی ایمیل research@biodc.isti.ir ارسال فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »