شهردار و اعضای شورای شهر ماسال از خط تولید کلبه‌های اسکیمویی بازدید نمودند

واحد فناور پارک علم و فناوری قزوین در صنعت گردشگری شهر ماسال ایفای نقش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امر بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، شهردار و اعضای شورای شهر ماسال از خط تولید کلبه‌های اسکیمویی بازدید نمودند و برای همکاری با تولیدکنندگان این محصول، مذاکرات لازم را انجام دادند.

 مدیرعامل شرکت کوشا اندیش شاهکار در جریان این بازدید بیان کردند: پروژه توریستی خانه اسکیموها در شهر ماسال احداث خواهد شد.

این مسئول عنوان کردند: متراژ تقریبی این کلبه‌ها 26 متر می‌باشد و امکانات مورد نیاز یک منزل مسکونی مانند آشپزخانه، اتاق خواب، حمام، سرویس بهداشتی و غیره  در آن تعبیه شده است.

در ادامه شهردارماسال اظهار کردند: شهرداری طی چهار ماه آینده شهرک اسکیموها را برای جذب و اسکان گردشگران و توریست‌ها در کنار رودخانه خالکایی برای اولین بار در کشور احداث می‌کند و از طریق مزایده به صورت فراخوان به بخش خصوصی واگذار می‌ نماید.

ایشان باتوجه به ویژگی‌های ظاهری و مهندسی خاص این سازه‌ها در طراحی و ساخت، کاربردهای متنوعی برای آنها در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به استفاده آن‌ها به عنوان کلبه‌های بحران در شرایط اضطراری برای اسکان و پناهگاه امن و مطمئن اشاره نمود.

این مسئول ادامه داد: با توجه به شکل ظاهری جذاب این کلبه‌ها می‌توان در راستای استقرار توریست‌ها و گردشگردان داخلی و خارجی اقدامات گسترده‌ای را نیز برنامه‌ریزی نمود.

ازجمله مزایای این کلبه‌ها می‌توان به تولید و نصب بسیار سریع، حمل و نقل راحت و آسان، دوام و ماندگاری بالا، وزن کم و مقاومت بالا در برابر طوفان و بادهای شدید اشاره نمود.

انتهای پیام/

زبان سایت »