شهرداری قزوین و پارک علم و فناوری استان تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین از همکاری مشترک شهرداری و پارک علم و فناوری استان قزوین در زمینه توسعه شهر هوشمند و بهره‌مندی از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استان در راستای خدمات‌رسانی هرچه‌بهتر به شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از روابط عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛ کشاورز صفیئی گفت: چشم‌انداز توسعه بدون راهبرد محقق نمی‌شود و راه‌حل تحقق آن تکیه‌بر ظرفیت‌های منحصربه‌فرد علوم دانش‌بنیان است.

کشاورز صفیئی با اشاره به اینکه داشتن راهبرد به‌سرعت پیشرفت یک مجموعه کمک می‌کند افزود: راهبردهای هنجاری به دنبال خلق فرصت و راهبردهای اکتشافی به دنبال کشف فرصت هستند و برای دست یافتن به راهبرد هنجاری تنها راه‌حل، اتکا به علوم دانش‌بنیان خلاقیت و فناوری خواهد بود.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین تصریح کرد: اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که دانش‌بنیان بودن اختیاری نیست و به یک اجبار مبدل گشته است و تنها راه کسب درآمدهای پایدار نگاه ویژه به ایده‌های نوآورانه مبتنی بر فناوری‌های روز است.

این مقام مسئول بابیان اینکه پارک علم و فناوری بهترین موقعیت مکانی برای تبدیل‌شدن به یک قطب فناوری را دارد بیان کرد: حضور بستری مانند پارک علم و فناوری، مرکز رشد دانشگاه آزاد، چشمه نور در منطقه نمونه گردشگری باراجین، فرصتی مغتنم برای بهره‌مندی حداکثری از علم و فناوری در استان برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار است.

وی در پایان با اشاره به چهارمین هدف برنامه پنج‌ساله و چشم‌انداز شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: در چهارمین بعد چشم‌انداز شهرداری گفته شده قزوین شهری است سرآمد در زمینه‌های علمی و پژوهشی و مبتنی بر فناوری‌های برتر در جایگاه قطب علمی ملی و فراملی که به‌واقع در تلاش برای دست یافتن به این مهم با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود با مشارکت شهروندان هستیم.

مصطفی مافی، سرپرست پارک علم و فناوری استان قزوین با بیان اینکه در شرایط کنونی تعامل دستگاه‌های اجرایی، بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد استان برای شکل‌گیری زیست‌بوم علم و فناوری ضروری است گفت: شهر هوشمند نیازمند جلب ایده‌های خلاقانه برای خدمت به شهروندان است و پارک علم و فناوری آمادگی ارائه خدمات فناورانه به کلیه حوزه‌های استان را با مشارکت حداکثری عموم شهروندان و دستگاه‌های اجرایی دارد.

این مقام مسئول با تأکید به نقش مؤثر و مفید شهرداری قزوین در کنار پارک علم و فناوری افزود: اکنون زمان آن فرارسیده است که با برون‌سپاری و واگذاری طرح‌های ملی دانش‌بنیان به سرمایه‌گذاران بستر مشارکت همگانی در مسیر توسعه شهر قزوین فراهم گردد و در این مسیر شهرداری قزوین و پارک علم و فناوری استان هم‌فکر و همگام هستند.

گفتنی است در پایان این جلسه برنامه‌ریزی لازم به‌منظور امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شهرداری قزوین و پارک علم و فناوری استان در راستای تعامل و همگرایی بین دستگاهی با رویکرد خدمات‌رسانی به شهروندان بر پایه علوم دانش‌بنیان فراهم شد.

انتهای پیام/* 980711

زبان سایت »