شرکت های دانش بنیان می توانند در حل مشکلات کشور نقش آفرین باشند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: شرکت های دانش بنیان با استفاده از ایده های خلاقانه و علمی جوانان خوش فکر می توانند در حل مشکلات بخش صنعت و تولید و چالش های استانی نقش آفرین باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ در آستانه برگزاری رویداد «تانا» روز دوشنبه در مراسمی با حضور آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری، قاسم زاده رئیس دانشگاه بین الملل امام خمینی، شایان معاون صنایع کوچک استان و جمعی از فعالان شرکت های دانش بنیان در محل پارک علم و فنآوری قزوین گشایش یافت.

image_2022_10_31-13_1_44_623_aEg

در این نمایشگاه 60 شرکت دانش بنیان که به تولید محصول رسیده اند حضور دارند و دانشگاههای علوم پزشکی، آزاد اسلامی، بین المللی امام خمینی، شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صمت استان، مرکز رشد و تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی استان نیز مشارکت دارند. 

آیت الله عابدینی در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار برنا اظهارداشت: نمایشگاه دستاوردهای علمی و فنآوری پارک علم و فنآوری در قزوین رویداد بسیار مهمی است که از دیدن آن خرسند و امیدوار شدیم و به توانمندی جوانان خود بیش از گذشته باور کردیم.

image_2022_10_31-12_59_40_909_UEd

وی بیان کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاهها راه اندازی و تقویت شرکت های دانش بنیان بود و بدون اغراق می توان گفت این  مطالبه رهبری از جامعه دانشگاهی که نیاز مبرم اقتصاد کشور است در این نمایشگاه به منصه ظهور رسیده است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: کشف دردها و نیازها به صورت نقطه ای و موردی و درمان آنها با کمک شرکت های دانش بنیان کار ارزشمندی است که باید با جدیت ادامه یابد.

آیت الله عابدینی اظهارداشت: جستجو و شناسایی ظرفیت های جوانان از کارهایی است که باید توسط پارک های علم و فنآوری صورت گیرد تا ببینیم در کجا این توانمندی علمی وجود دارد که بتوان نیازهای استانی و کشوری را با کمک آنها حل کرد.

image_2022_10_31-11_44_27_70_xXn

امام جمعه قزوین گفت: پارک های علم و فناوری با استقرار شرکت های دانش بنیان باید محل گره گشایی از مشکلات و چالش های استانی باشد و در مردم نیز امید ایجاد کند.

دانش آموزان و جوانان از نمایشگاه دیدن کنند

آیت الله عابدینی بازدید از نمایشگاه علمی و فناوری قزوین را بسیار مفید و ارزشمند دانست و یادآورشد: به شهروندان بویژه دانش آموزان و دانشجویان توصیه می کنم حتما از این نمایشگاه دیدن کنند تا ببینند فرزندان این کشور چه ظرفیت و توانایی های علمی بالایی دارند که می تواند امیدآفرین و روحیه بخش باشد.

وی گفت: باور دارم بسیاری از چالش های صنعتی و کشاورزی استان قزوین حتی کشور با کمک شرکت های دانش بنیان می تواند حل شود و اگر این جوانان را باور کرده و مورد حمایت قرار دهیم به دستاوردهای خوبی خواهیم رسید.

image_2022_10_31-12_59_47_640_Sb9

عابدینی در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان نیز افزود: یکی از چالش ها و مشکلات شرکت های دانش بنیان، تامین منابع مالی است که هم از مسئولان دولتی و هم خیرین انتظار داریم از این جوانان حمایت کنند تا ایده های بیشتری به محصول تبدیل شده و به تجاری سازی برسد.

امام جمعه قزوین از رئیس پارک علم و فناوری قزوین و دست اندرکاران برپایی نمایشگاه نیز تقدیر کرد.

image_2022_10_31-11_44_28_183_aYe

نمایشگاه دستاوردهای علمی و فناوری شرکت های دانش بنیان( از برنامه های جنبی رویداد تانا) تا 11 آبان ماه در محل پارک علم و فناوری قزوین برپاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »