شرکت های دانش بنیان باید از درآمدهای جهانی صنایع خلاق و فناوری نرم برخوردار شوند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان کشور بایستی از درآمدهای ۲۷۰۰ میلیارد دلاری صنایع خلاق و فناوری نرم جهان سهم خود را بدست آورند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه سفر به قزوین با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام‌جنعه قزوین دیدار و گفتگو کرد.

ستاری در این دیدار  گفت: صنایع خلاق و فناوری نرم در معاونت علمی فعال شده که این کار در علوم انسانی و اجتماعی و خانه های خلاق شکل خواهد گرفت تا به حوزه خلاقیت هم توجه بیشتری شود 

image_2022_8_27-11_36_25_965_XDW

وی افزود: صنایع خلاق برای ما بسیار مهم است و یکی از خانه های خلاق و نوآور امروز در قزوین راه اندازی می شود  که امیدواریم دستاوردهای خوبی داشته باشد. 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: امروزه در جهان گردش مالی در (صنایع خلاق و نرم )بالغ بر دو هزار و ۷۰۰  میلیارد دلار است و حدود ۵۰ میلیون نفر درگیر این صنعت هستند و اشتغالزایی داشته و ما نیز باید سهم خوبی از صنایع خلاق و نرم داشته باشیم. 

ستاری تصریح کرد: توسعه قزوین پایه دانشی دارد زیرا هم‌نیروی انسانی خوب و هم‌منابع زیرزمینی ارزشمندی دارد که باید حمایت کنیم تا شکوفا شود و نباید آرزوی بچه های ما استخدام در دستگاه دولتی باشد و رویکرد خلاقیت و کارافرینی از بین برود.

وی بیان کرد: شرکتهای دانش بنیان خوبی در استان قزوین هستند و یک ماده که سخت ترین کاتالیست محسوب می شود و تاکنون تجاری سازی نشده بود و دانش فنی بالایی داشت امروز در قزوین تولید شده است.

image_2022_8_27-11_36_25_112_Sjk

ستاری یادآورشد: اگر این کاتالیست نباشد با کمبود بنزین مواجه می شویم و افتخار داریم تولید این ماده مهم در کشور آغاز شده و  ما از این گونه ایده ها و طرحها حمایت خواهیم کرد تا شرکت های دانش بنیان بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

معاون رئیس جمهور افزود: توجه ما به شرکت های صنعتی است و موضوع صنایع خلاق امروز کلید می خورد و در قانون جهش تولید دانش بنیان که تصویب شد موضوع توسعه علوم انسانی که پایه شرکت های خلاق است مورد حمایت قرار دارد و می تواند در همه امور طراحی و تولید مدل لباس ، بازی ، سرگرمی و علوم انسانی را پوشش دهد.

ستاری اظهارداشت: دو سالی است موضوع خلاقیت فکری و خانه های خلاق پیگیری می شود و امروز به مرحله اجرا رسیده و امیدواریم به نتیجه خوبی برسد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »