به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری استان قزوین، دکتر فریدونی در نهمین جشنواره دانشجویی حرکت که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد با اشاره به لزوم رشد و توسعه زیرساخت‌های علمی در جامعه اظهار کرد: پویایی و ارتقای خدمات نخبگان در جامعه می‌تواند موجب بهبود رفاه آحاد مردم در مناطق مختلف شود.

وی بیان کرد: پژوهش‌های صورت گرفته از سوی نخبگان لازم است بر مبنای نیازها و کمبودهای جامعه برنامه‌ریزی شود و در راستای رفع آن‌ها برآید تا علاوه بر بهبود شرایط زندگی و خدمات اجتماعی، افزایش ثروت برای نخبگان، کارآفرینان و جوانان را نیز به همراه داشته باشد.

سرپرست مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: در صورتی که پژوهشگران از منافع مالی دانش خود بهره‌مند شوند انگیزه حضور و ایفای نقش بیش از پیش سایر جوانان و ایده‌پردازان را نیز فراهم می‌کند و اثربخش شدن فعالیت‌های علمی را در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به دنبال دارد.

دکتر فریدونی با بیان اینکه لازم است ایده‌های محققان و کارآفرینان به نحو مطلوب‌تری مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: برای کیفیت بخشیدن به فعالیت‌های علمی و دستیابی به شکوفایی اقتصادی، همسو کردن اقدامات پژوهشگران، زیرساخت‌های صنعتی کشور و نیازهای روز جامعه به محصولات داخلی، بسیار مفید و سودمند است.

این مسئول در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: علم وپژوهش، شناخت انسان را از جهان پیرامون خود افزایش می‌دهد و فناوری، نیاز آدمی را در عرصه‌های مختلف رفع می‌کند.