سرمایه گذاری در حوزه فناوری و پژوهش توسعه کشور را تضمین می کند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت: سرمایه گذاری در حوزه فناوری و پژوهش، توسعه کشور را در بخش های مختلف تضمین می کند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ نمایشگاه پژوهش و فناوری استان روز یکشنبه با حضور وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، قاسم زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، زینالی رئیس دانشگاه آزاد قزوین و جمعی از محققان و پژوهشگران و مسئولان در پارک علم و فناوری قزوین افتتاح شد.

سعید وکیلی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین و دبیر اجرایی هفته پژوهش و فنآوری استان قزوین در این مراسم اظهار کرد:  توجه به حوزه پژوهش و فناوری در کشور ما از اهمیت بسیار بالای برخودار است. 

وی افزود: سرمایه گذاری در حوزه فناوری و پژوهش توسعه کشور را در بخش های مختلف تضمین می کند.

وکیلی بیان کرد: استان قزوین در حوزه های مختلف دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعل زیادی است که می بایست با توسعه پژوهش و تحقیقات از این ظرفیت ها در مسیر توسعه استان استفاده کنیم.

دبیر اجرایی هفته پژوهش و فناوری استان قزوین خاطرنشان کرد: بر اساس اسناد بالادستی و آمایش سرزمینی استان قزوین باید از صنایع آلاینده فاصله بگیرد و بر روی توسعه کشاورزی دانش بنیان که محور آنها تحقیقات و پژوهش است هدایت و تمرکز پیدا کند. 

photo_2022-12-04_12-14-06

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان سال تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد: در اسناد بالادستی استان قزوین  به اقتصاد دانش بنیان تاکید فراوان شده است و تحقق این امر نیازمند توجه و اهتمام ویژه عالمان و اساتید به حوزه پژوهش و تحقیق است. 

وی اظهار کرد: رسیدن به رشد 8 درصدی کشور با حمایت و پشتیبانی از تحقیقات و پژوهش امکانپذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »