رویداد «تانا» در قزوین فعالیت عملیاتی خود را آغاز کرد

رویداد توسعه ارتقای زیست بوم نوآوری استان (تانا) پس از سه روز برگزاری نمایشگاه و پنل های تخصصی وارد مرحله اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ رویداد «تانا» با هدف رفع نیازهای فناورانه استان روز چهارشنبه با حضور مصطفی صفدری رنجبر مشاور معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، افضلی رئیس سازمان صمت استان، مدیران استان و فعالان شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد.

این رویداد در محورهای نیازهای کشاورزی، شوینده و صنایع شیمیایی، صنایع خلاق، پردازش تصویر و اتوماسیون، اولویت های پژوهشی ارگان های دولتی حوزه لوازم خانگی به مدت سه روز برگزار و ایده های برتر در زمینه های مختلف برای رفع نیازها ارائه شد.

جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین در این مراسم گفت: اکوسیستم نوآوری متشکل اجزایی است که با کمک مجموعه ای از عوامل باید به خلق یک اثر منجر شود و در این راستا نهاد ریاست جمهوری از نهادهای دولتی و پارک ها درخواست کرده با کمک شرکتهای دانش بنیان بر اساس قانون و با اولویت تقویت نوآوری در استان ها توسط پارکها اقدامات کاربردی صورت گیرد.

احمدی تصریح کرد: تقویت زیست بوم فناوری برای تولید محصولات دانش بنیان در دستور کار است.

وی بیان کرد: طرح تانا از سوی وزارت علوم معرفی شد تا مجموعه اقداماتی با حمایت معاونت فناوری ریاست جمهور و راهبری ستاد توسعه اقتصادی صورت گیرد.

احمدی تصریح کرد: یک نمایشگاه سه روزه با محور ارائه نیازهای فناورانه و پتانسیل فناوران استانی با حضور  ۶۰ شرکت فناورانه دراین هفته برپا شد که مورد استقبال دانشجویان و دانش آموزان قرار گرفت.

شناسایی 173 نیاز فناورانه در استان

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: در رویداد تانا تعداد ۱۷۳ نیاز در استان شناسایی شد و ۹۶ پاسخ از سوی فناوران ارائه شد و برگزاری ۲۵ جلسه رو در رو و  ۷ پنل تخصصی از دیگر برنامه ها و دستاوردهای آن بود.

احمدی یادآورشد: پنل های تخصصی در حوزه کشاورزی، پسماند، صنایع شیمیایی، قطعات خودرو، قطعات صنعتی و آبفا برگزار شد.

وی افزود: پارک علم و فناوری متولی اصلی امور فناوری در استان بر عهده پارک علم و فناوری است و همه باید کمک کنند و از موازی کاری دور شویم و به اهداف تعیین شده دست یابیم.

احمدی در خصوص اهداف برگزاری رویداد تانا گفت: ارتقای سطح دانش و توانایی بازیگران، اکوسیستم نوآوری و کمک به شکل گیری و تقویت اکوسیستم نوآوری در استانها، توسعه و تعامل و همکاری بین اکوسیستم نوآوری استانی از اهداف این رویداد است و تلاش می کنیم این فعالیتها به عقد قرارداد و تامین نیازها منجر شود.

وی یادآورشد: برای شناسایی و دریافت نیازهای فناورانه با شرکت شهرک های صنعتی استان وارد مذاکره شدیم و سایت رویداد «تانا» راه اندازی شد و پس از ثبت نام فناوران برای رفع نیازها ، جلسات رو در رو برگزار شد.

احمدی اظهارداشت: با تشکیل 7 پنل تخصصی، 25 جلسه رو در رو، توانستیم 173 نیاز را شناسایی کنیم و توسط فنآوران به 96 نیاز پاسخ داده شد.

وی بیان کرد: تشکیل پنل های تخصصی کشاورزی، پسماند، صنایع شیمیایی، آبفا، قطعات صنعتی و خودرو از دیگر برنامه های این رویداد بود.

در پایان با تشکیل پنل گفتگو فرصت ها، حمایت ها و چالش های رفع نیازهای فناورانه اکوسیستم استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »