رفع تحریم ها از مسیر فناوری و پژوهش می گذرد

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: رفع و بی اثر کردن تحریم ها از مسیر فناوری و پژوهش می گذرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین؛ نمایشگاه پژوهش و فناوری استان روز یکشنبه با حضور وکیلی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، قاسم زاده رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، زینالی رئیس دانشگاه آزاد قزوین، و جمعی از محققان و پژوهشگران و مسئولان در پارک علم و فناوری قزوین افتتاح شد.

 سید علی قاسم‌زاده رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در این مراسم ضمن تبریک هفته پژوهش اظهار کرد: مسیر توسعه و پیشرفت کشور با بها دادن به پژوهش و تحققیات امکانپذیر است.

photo_2022-12-04_12-28-53

وی ادامه داد: امروز مراکز علمی کشور به ویژه دانشگاه ها در مسیر پژوهش و تحقیقات قرار گرفته اند و هر یک از دانشگاه ها برای خود ماموریت های مشخصی در حوزه پژوهش و تحقیقات دارند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین خاطرنشان کرد: در سال های آینده نتایج رویکرد امروز دانشگاه ها به حوزه پژوهش و تحقیقات بیشتر خود را نشان خواهد داد.

 قاسم زاده بیان کرد: برای اولین بار 12 تن از دانشمندان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در بین دانشمندان برتر قرار گرفتتند که این نشان می دهد دانشگاه بین المللی در زمینه پژوهش و تحقیقات گام های اساسی را برداشته است و یقین دارم سال آینده حداقل 15 نفر از دانشمندان این دانشگاه در میان دانشمندان برتر قرارخواهند گرفت.

وی تاکید کرد: امروز مرجعیت علمی در بخش های مختلف مورد توجه قرار گرفته است و این توجه دارای اهمیت بسیار بالای است.

photo_2022-12-04_12-14-07

رییس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین تصریح کرد: دانشگاه ها و مراکز علمی استان قزوین در حال رقم زدن  اتفاقات بسیار مهم و خوبی در حوزه پژوهش و تحقیقات هستند.

قاسم زاده گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه دشمنان بر علیه کشور ما می توان بیان داشت که رفع و بی اثر کردن تحریم ها از مسیر فن آوری و پژوهش می گذرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »