رئیس پارک علم و فناوری قزوین: در صنعت باید یک تغییر نگاه جدی اتفاق بیفتد

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در حاشیه نشست با مهدی صباغی شهردار قزوین گفت: در صنعت باید یک تغییر نگاه جدی اتفاق بیفتد و زمانی این مهم حاصل خواهد شد که دانشگاه ها بستری را ایجاد کنند تا دانشجو، کارآفرین تربیت شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، صبح امروز 20 مهرماه نشستی با حضور مهدی صباغی شهردار قزوین، جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین، مهری السادات تقوی و مهدی مهدی خانی اعضای شورای شهر قزوین، مهدی ریزوندی رئیس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قزوین، علی پوریوسفی شهردار منطقه3 قزوین، پیمان حیدریان سرپرست معاونت پشتیبانی، پرویز اسدی سرپرست معاونت فناوری و جمعی از مدیران پارک علم و فناوری و شهرداری قزوین در سالن کنفرانس شهید اسکندری نژاد مجموعه برگزار شد.

در ابتدای این نشست جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین ضمن خیرمقدم ، در خصوص معرفی پارک اظهار داشت: از نظر جغرافیایی پارک قزوین در موقعیت خوبی قرار گرفته و هوجواری با دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، دانشگاه آزاد قزوین و چشمه نور ناحیه نوآوری مناسبی را ایجاد کرده است.

وی افزود: اگر چشمه نور راه اندازی شود شاهد اتفاقات مهم در حوزه فناوری و نوآوری در سطح ملی و بین المللی با جذب دانشمندان طراز اول در شهر قزوین خواهیم داشت.

احمدی ادامه داد: مراکز نوآوری مغز افزار صنایع و کشاورزی بشمار می روند که باعث رسوخ و نفوذ نوآوری در صنعت خواهند شد و اگر سیاست گذاری علم و فناوری استان در همین راستا باشد مشکلاتی که در صنعت به وجود آمده حل خواهد شد.

وی افزود: سهم شرکت های دانش بنیان کشور و واحدهای فناور مشتقر درپارک در حوزه کشاورزی بسیار ناچیز است که این موضوع بسیار نگران کننده است.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اضافه کرد: خانه خلاق و نوآوری سعد السلطنه با اهداف تجاری سازی فناوری های نرم و فرهنگی، حمایت از استارتاپ های حوزه علوم اسلامی، احیا و بازآفرینی مشاغل کهن و سنتی، ترویج نوآوری در حوزه علوم انسانی و حمایت از خدمات پلتفرم های خدمات اسلامی راه اندازی گردید.

احمدی خاطرنشان کرد: راه اندازی دهکده نوآوری و فناوری کشاورزی با مشارکت پارک علم و فناوری و مرکز تحقیقات کشاورزی و جهاد کشاورزی، راه اندازی مرکز نوآوری کشاورزی دانش آموزی با مشارکت پارک علم و فناوری و آموزش و پرورش، راه اندازی مرکز رشد شهید حسن پور با همکاری پارک و بسیج علمی سپاه استان درشهر صنعتی البرز، راه اندازی و توسعه مرکز رشد در بوئین زهرا و تاکستان از اقدامات دیگر پارک جهت توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری استان در بخش های مختلف می باشد.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین در پایان این نشست با اشاره به شروع عملیاتی ایجاد زیرساخت پردیس فناوری آبیک، اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی پردیس در ناحیه دانشگاهی آبیک و نزدیکی آن به شهرهای البرز و تهران، می توان آنجا را به یکی از قطب های فناوری کشور تبدیل نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »