رئیس پارک علم و فناوری قزوین: خیرین کمک کنند تا چرخ صنعت به روز شود

علی محمد زمانی رئیس خانه صنعت و معدن استان صبح امروز با جعفر احمدی رئیس پارک علم و فناوری قزوین دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین، رئیس صنعت و معدن استان در ابتدای این دیدار ضمن تبریک به دکتر احمدی عنوان کرد: مشکلی که در استان وجود داشت این بود کارت های بازرگانی از تهران صادر میشد و با راه اندازی خانه صنعت و معدن همه کارت در استان صادر شد و اتاق بازرگانی را هم در استان آوردیم.

وی افزود: 15 انجمن تخصصی اعم از: بهداشتی، غذایی، صنعت، غیرفلزی، نفت، سلولوزی و… داریم که اعضای متشکل از فعالان قانونی و دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت هستند.

زمانی ادامه داد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام دانش بنیان ها نامگذاری شده است ما آمادگی کامل داریم تا از این شرکت ها در زمینه های مختلف استفاده کنیم و آن ها می توانند به ما مشاوره و راهکار دهند.

خیرین کمک کنند تا چرخ صنعت به روز شود

در ادامه رئیس پارک علم وفناوری قزوین ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی، تصریح کرد: اینجا خانه خود شما است و می توانیم ارتباط پارک و خانه صنعت استان را بیشتر کنیم.

وی افزود: شما خزانه ای هستید که بار از تجربیاتتان استفاده کرد و اگر کسی استفاده نکند ضرر کرده است.

احمدی عنوان کرد: تقاضا دارم تیم خیری که پیش تر توسط شما شناسایی شده را مجدد به پارک دعوت کنید تا بتوانیم مجمع خیرین فناوری را تشکیل داده و با کمک آن ها پروژه های عملیاتی انجام دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین افزود: خیرین در همه حوزه ها ورود پیدا کردند و کارهای بزرگی انجام دادند، مخصوصاً در آموزش و پرورش و آموزش عالی، خیرین می توانند کمک کنند تا چرخ صنعت به روز شود و کارآفرینی برای جوانان و نخبگان این سرزمین ایجاد شود تا ارزش کار آن ها 2 برابر شود.

احمدی تصریح کرد: به روز رسانی صنعت را باید از یک جایی آغاز کنیم و بهتر است با کمک خانه صنعت و معدن استان یک فضایی را با عنوان واحد تحقیق و توسعه(R&D) در پارک تعریف کنیم تا به صورت پایدار مستقر شوند.

وی افزود: از 15 انجمنی که در خانه صنعت وجود دارد یک نماینده معرفی شود تا در این مرکز حضور داشته باشد تا بتوانیم این مرکز را تبدیل به مغز صنایع استان کنیم تا هم دانشجویان و هم فارغ التحصیلان بتوانند در آن تجربه کسب کنند.

احمدی تاکید کرد: می توانیم در قالب یک تفاهم نامه از ظرفیت های یکدیگر در حوزه های مختلف استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »