رئیس پارک علم و فناوری قزوین:از فعالیت شرکت های دانش بنیان با مدیریت بانوان حمایت می کنیم

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: با ایجاد فضای اختصاصی برای استقرار شرکت های دانش بنیان با مدیریت بانوان، بستر مناسبی برای فعالیت این گروه و زوج های جوان را در پارک علم و فناوری مهیا کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل پارک علم و فناوری قزوین به نقل از خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه کارگروه اقتصادی زنان استان قزوین ظهر دوشنبه با حضور صدیقه ربیعی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مصطفی مافی رئیس پارک علم و فنآوری استان و تعدادی از بانوان، در محل استانداری قزوین برگزار شد.

مصطفی مافی در این نشست اظهارداشت: قزوین قطب کشاورزی، صنعتی و گردشگری است و اگر بتوانیم از این ظرفیت‌ها برای ایجاد کارآفرینی و کسب و کارهای نوین استفاده کنیم بخشی از مشکل بیکاری حل می شود.

وی افزود: در پارک علم و فناوری قزوین، مهمترین رویکرد ما گسترش فرهنگ نوآوری و توانمندسازی افراد مختلف و کمک به اجرایی شدن ایده های برتر در عرصه های گوناگون است.

مافی تصریح کرد: در حال حاضر نیمی از فناوران حاضر در پارک علم و فناوری استان قزوین را بانوان تشکیل می‌دهند که بیانگر ظرفیت و توانایی این گروه از جامعه است.

وی بیان کرد: حمایت از فعالیت شرکت های دانش بنیانی که توسط بانوان مدیریت می شوند در دستور کار پارک قرار گرفته و در حال حاضر شرکت هایی داریم که توسط زوج های جوان اداره می شوند.

مافی گفت: با اختصاص فضای ویژه به بانوان فعال در پارک زمینه آسایش و آرامش بیشتری برای بانوان مهیا شده و در ارائه خدمات مورد نیاز آمادگی کامل داریم.

رئیس پارک علم و فنآوری استان قزوین اظهارداشت: در سال گذشته جشنواره ایده های برتر را با عنوان«فرصت 99» برگزار کردیم که 3 ایده برتر توسط بانوان ارائه و انتخاب شد.

رئیس پارک علم و فنآوری قزوین یادآورشد: طرح «کمند» برای آموزش مهارتی زنان کارآفرین را در سال گذشته اجرا کردیم که با استقبال خوب بانوان روبرو شد.

مافی تصریح کرد: مجموعه کانون دانش آموختگان سمپاد نیز در پارک راه اندازی شده و دوره‌های آموزشی در کسب و کار را برگزار می‌کند.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین اظهارداشت: هم اکنون 10 کانون شکوفایی خلاقیت در مرکز استان و نیز شهرستان‌ها و شهرهای مختلف استان راه اندازی شده که تلاش می کنیم خدمات و تسهیلات در شهرستانها نیز به متقاضیان ارائه شود.

انتهای پیام/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان سایت »