رئیس پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین گفت: از جوانان نخبه و فعالان شرکت های دانش بنیان انتظار داریم با دادن ایده های نو و کاربردی در مدیریت بهینه پارک مشارکت و همکاری کنند.

 دکتر یوسف گرجی در کنفرانس ملی مدیریت کارآفرینی و مهارتهای ارتباطی که ظهر پنجشنبه در پارک علم و فناوری امام خمینی قزوین برگزار شد اظهارداشت: پارک های علم و فنآوری در مسیر هدایت ایده ها به سمت تجاری شدن نقش مهمی دارند و با امکانات خود تلاش می کنند در مسیر حمایت از شرکت های دانش بنیان گام بردارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری استان، دکتر یوسف گرجی در ابتدای کنفرانس ملی مدیریت کارآفرینی و مهارت های ارتباطی که در پارک علم و فناوری استان قزوین برگزار شد اظهارداشت: پارک های علم و فناوری در مسیر هدایت ایده ها به سمت تجاری شدن نقش مهمی دارند و با امکانات خود تلاش می کنند در مسیر حمایت از شرکت های دانش بنیان گام بردارند. کنفرانس ملی مدیریت و کارآفرینی در نظر دارد ضمن گردهم آوری اساتید و متخصصان مدیریت و کارآفرینی، با بهره‌گیری از تجربیات آنها رویکردهای علمی کارآفرینی را بررسی و در راستای نهادینه شدن فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی تلاش کند.

رئیس پارک علم و فناوری افزود: یکی از خروجی‌های این کنفرانس، راه‌اندازی مرکز رشد در سایر مراکز و ادارات تحت نظر پارک علم و فناوری استان می‌تواند باشد که در این صورت خلاقیت و کارآفرینی هم از نظر مالی و علمی مورد حمایت قرار می‌گیرد.

وی یادآورشد: باید کمک کنیم تا فعالیت پارکها به سرنوشت دانشگاههای علمی و کاربردی تبدیل نشود و اگر بدون برنامه حرکت کنیم و کمیت ایجاد پارکها برخی را وسوسه کند باید شاهد چالشهایی در مسیر آینده پارک ها باشیم.

یوسف گرجی بیان کرد: در یک مقطع وقتی کشور به مهارت های آموزشی نیاز داشت، مراکز فنی و حرفه ای راه اندازی و تقویت شد اما بعدا گفتیم توان آنها کم است و دانشگاههای علمی و کابردی را ایجاد کردیم و آنها را در مقابل دانشگاههای بزرگ قرار دادیم و امروز شاهد بحران جذب دانشجو در این مراکز هستیم.

رئیس پارک علم و فنآوری امام خمینی قزوین گفت: اگر برخی مراکز علمی کاربردی روبه تعطیلی هستند ناشی ازرویکرد اشتباه ما در تعریف وظایف آنها بوده و امروز ما نگرانیم پارک های علم و فنآوری هم از اهدافشان دور شوند.

ایشان در پایان صحبت های خود خاطر نشان کردند که: شما به ما بگویید چگونه نسبت به انتقال دانش فنی و تکنولوژی برنامه ریزی کنیم تا کارآفرینان حمایت شوند و انگیزه لازم را برای ادامه کار داشته باشند. دانشجویان علاوه بر آموختن مباحث نظری، هر یک متناسب با علاقه خود مهارتی هم باید بیاموزند و به کانونی برای ایجاد کسب و کار های زود بازده در کشور تبدیل شوند.

زبان سایت »